מאמרים - כל פעולה יוצרת תגובה הדפסה מאתר מאמרים

כל פעולה יוצרת תגובה

נכתב על ידי איריס שביט

[ הדפסת המאמר ]

כל פעולה יוצרת תגובה


אחד הביטויים החזקים בארסנל שלי הוא Any action produces a reaction. כל פעולה גורמת לתגובה. לדוגמה: אם אלמד נהיגה אז אדע לנהוג ואם אדע לנהוג אז אהיה עצמאית ואם אהיה עצמאית אז אוכל לנהל טוב יותר את הזמן שלי, ואם אוכל לנהל טוב יותר את הזמן שלי אז אוכל לבלות יותר עם הילדים, ואם אבלה יותר עם הילדים אז אוכל לעזור להם עם הלימודים ולהסיע לחוגים, ואם אעזור להם ואסיע אותם אז..... וכך הלאה והלאה.


אנחנו לא חיים בואקום. יש סביבנו אנשים, משפחה, קולגות לעבודה, נותני שירות וכו'. אם עוצרים לכמה שניות ומפנימים את הרעיון שכל פעולה יוצרת תוצאה כלשהי, מגיעים למסקנה שאליה הגעתי לפני מספר שנים כשהחלטתי להפוך לעצמאית ולהקים עסק מהבית: אם אני רוצה שמשהו ישתנה בחיי אני לא יכולה להרשות לעצמי לחכות שמשהו יקרה רק בגלל שאני רוצה. אני חייבת לקחת אחריות ולעשות מעשה. ועדיף שזה יהיה עכשיו!


האם אתה אקטיבי או פאסיבי?


כמה פעמים קרה לכם שהתקשרתם למישהו והוא אמר: מדהים, בדיוק חשבתי עליך... או בדיוק התכוונתי להתקשר אליך.... מה בעצם קרה פה? היה צד א' אקטיבי שהתקשר והיה צד ב' הפאסיבי ש"חשב עליו" או "התכוון" או כל הגדרה אחרת שמתאימה לסיטואציה שבה הוא בעצם לא עשה מעשה.


אז נכון שמחשבות יוצרות מציאות, ונכון שמילים מגדירות פעולות, ונכון שבלי המחשבות והמילים לא היינו מגיעים רחוק, אבל אי אפשר להפריד אותן מהעשייה ומהפעולה שבאה בעקבותיהן.


משפטים כגון: "אני מתכנן...". "יש לי חלום...", "אני רוצה..." הם מצויינים כשלעצמם. אבל הם יכולים לייצר תוצאה רק אם מיד אחריהם תגיע איזושהי פעולה.


לחץ כאן לקריאת המשך המאמר

אודות הכותב:

איריס שביט, מנהלת בתעשיית השיווק הרשתי. בעלת ניסיון של שנים רבות בהדרכה ואימון של משווקים בתעשיית השיווק הרשתי, מתמחה בייעוץ והקמת עסקים מהבית וביצירת הכנסה בנוסף למשכורת. חברה בפורום המנהלים של חברת FOREVER ומאמנת להצלחה.
www.aloe-forever.co.il


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il