מאמרים - טלויזיה במעגל סגור - כחלק ממערכת אבטחה הדפסה מאתר מאמרים

טלויזיה במעגל סגור - כחלק ממערכת אבטחה

נכתב על ידי זהבה הראל

[ הדפסת המאמר ]

טלויזיה במעגל סגור (CCTV) הינה מערכת מתקדמת של תמונות ווידאו בזמן אמת ממקור צפייה נגיש ומרוחק, המתוקנות בעיקר בבניינים, בתים פרטיים ועסקים בכדי למנוע פעולות אלימות כגון: פריצות וגניבות.
למעשה, מערכת CCTV אשר רכיביה השונים כגון מכשיר ההקלטה ומטריצת המצלמות מותקנים בתוך ארונות תקשורת מבצעת בזמן אמת הקלטה, צילום וניטור של קולות ותמונות ומבוססת על שתי טכנולוגיות עיקריות: טכנולוגיה דיגיטלית וטכנולוגיה אנלוגית.

מערכת דיגיטלית של טלויזיה במעגל סגור
מערכת דיגיטלית של טלויזיות במעגל סגור הינה מערכת מתקדמת ביותר המושתת על תקשורת IP, מה שמביא להצגת תמונה איכותית ומדויקת במיוחד, אפשרות לצפות באינטרנט בכל המתרחש בזמן נתון ומכל מקום, גם בחיבור מרחוק, ושליטה הרבה יותר טובה על הנעשה. בנוסף לכך, המערכת הדיגיטלית מאפשרת לקבל הקלטות של צילומים ישנים מארכיון, בצפייה אחורה.
כיום, משתמשים במערכת דיגיטלית בעיקר במקומות גדולים ויוקרתיים, כגון: משרדי ממשלה, משטרה, בתים פרטיים, כבישים ועוד.

מערכת אנלוגית של CCTV
מערכת אנלוגית של טלויזיות במעגל סגור מבוססת על תשתיות כבלים קואקסיאליים (אשר מחווטים אל ארונות תקשורת ייעודיים) ותיקים ומסורתיים שעל גביהם מותקנות מצלמות אבטחה אנלוגיות הנשלטות מרחוק. מדובר במערכת שמותקנת אצל עשרות אלפי עסקים, בתים פרטיים, בניינים ומבנים שונים בכל רחבי הארץ ומעניקה את האפשרות למזער את הפשיעה בצורה האידיאלית ביותר. גם במערכת אנלוגית, כמו מערכת דיגיטלית ניתן לצפות בהקלטות ישנות וגם בזמן אמת בתמונה שמשדרת את המצב.

יתרונות שימוש במערכת
אין ספק כי המטרה העיקרית של שימוש במערכת היא להביא להפחתה ניכרת במצבי הפשיעה והאלימות שמתרחשים מדי יום ויום ברחבי הארץ השונים, שכן, באמצעות קיומה, מבצעי הפשעים יחשבו פעמיים אם לבצע את זממם במקום שבו ממוקמות מצלמות ועלול להביא לתפיסתם במהרה.

דוגמא למערכת CCTV
כיום, אחד השימושים הנפוצים ביותר של טלויזיה במעגל סגור, הוא שימוש בהן בכבישי ישראל.
התקנת מערכות אלו בכבישי ישראל מעניקה אפשרות לצלם מכוניות בזמן אמת ולמזער את עבירות התנועה שמתרחשות, הרי הינן תופסות נהגים שעוברים על המהירות המותרת בחוק, נהגים שעוברים ברמזורים אדומים ועוד. נהגים נוטים להירתע מהן ולשמור על חוקי התנועה, לפחות באזורים בו הן מותקנות.
כמו כן, באמצעות יישום המערכת בכבישים ניתן לאתר במהירות תאונות דרכים שמתבצעות ולהזעיק סיוע לנפגעים.

אודות הכותב:

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il