מאמרים - פיתוח חומרה, אלקטרוניקה ומכניקה של מוצר חדש. הדפסה מאתר מאמרים

פיתוח חומרה, אלקטרוניקה ומכניקה של מוצר חדש.

נכתב על ידי nimo rotem

[ הדפסת המאמר ]

 


פיתוח חומרה: איך מתחילים בתהליך הפיתוח?


פיתוח חומרה הוא אחד השלבים הבסיסיים שנועד להגדיר ולאפיין את הדרישות לפיתוח חומרה של מוצר. פיתוח החומרה מאפשר לייצר מסמך הגדרות עבודה בין חברת הפיתוח ליזם. שם המשמך הוא Srr  והוא מתחלק בנפרד לאפיון חומרה ואפיון תכונה. 
ליזמים הפרטיים, שלהם אין רקע הנדסי, לרוב מתקשים לאפיין את המוצר בצורה יסודית. זו הסיבה לכך שמומלץ שחברת הנדסה תטפל בכל הקשור לפיתוח החומרה. חברת הנדסה תוכל להגדיר יעדים המאפשרים פיתוח אלקטרוניף בדרך לפיתוח החומרה. 

השלב הראשון בפיתוח חומרה הוא הכנת מעגל ראשוני ולא מודפס. באמצעות מלחם ידני מיישמים את הרכיבים, וכן צורבים את התוכנה כדי לבדוק את התכנות האלקטרוני של הפטנט. לאחר שבוצעה הוכחה של שהתפקוד האלקטרוני של הפטנט וכן לאחר שהסתיים התכנות ההנדסי, תהליך פיתוח החומרה עובר לשלבי ייעוד ותכנון אלקטרוני. אבני היסוד בכל תהליך של פיתוח החומרה הוא תכנון אלקטרוני ראשוני של סכימת המעגל המודפס על פי תקנים והגבלים של הממסד המקצועי. 
עם סיום שלב פיתוח החומרה, מהנדסי הפיתוח מפיקים תיק ייצור של החומרה , שכולל תכנון פרטני של המעגל, רשימת רכיבים , והנחיות ליישום הרכיבים והרכבת המעגל המודפס. בנוסף, מתקבלת תוכנה להפעלת החומרה המוכנה לצריבה על גב החומרה.


בשלב זה עובר תהליך פיתוח החומרה לשלב של ייצור החומרה והמעגל המודפס, יישום הרכיבים וצריבת תוכנה ראשונית. ייצור מעגל מודפס עשוי לקחת זמן  מה (עד מספר שבועות), כל זאת בהתאם למיקום הביצוע שלו ולרמת המורכבות של המעגל. 

בסופו של דבר, תהליך פיתוח החומרה מייצר חומרה המשמשת כתשתית עבודה לתוכנה. תשתית זו מגדירה את כל הפעולות שעל המוצר לבצע. בתהליך זה מתבצעים ניסויים רבים שמיועדים לוודא את התקינות הפונקציונאלית של החומרה, וכך ניתן לכוון את תהליך את התהליך של פיתוח חומרה  העתידי לשם ייצור המוני של המוצר הנדרש. 

אודות הכותב:

פורטל פטנטים - http://www.gizmomaker.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il