מאמרים - השלמות האמיתית מורכבת מאיזון בין שני צרכים קיומיים: אושר רגשי ועושר כלכלי הדפסה מאתר מאמרים

השלמות האמיתית מורכבת מאיזון בין שני צרכים קיומיים: אושר רגשי ועושר כלכלי

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

השלמות האמיתית מורכבת מאיזון בין שני צרכים קיומיים: אושר רגשי ועושר כלכלי 


 


 


אושר רגשי


 


אושר רגשי אינו מבוסס כלל על כסף או על הישגים חומריים אלא דווקא על נטיית הלב ואהבה לדברים. למשל, אדם שאוהב צמחים חווה אושר רגשי מגידול וטיפוח הצמחייה הביתית שלו.


 


אושר רגשי מבוסס כל כולו על בחירה של הלב, נטייה לעסוק בדברים שאוהבים ושעושים טוב על הנשמה או הבחירה להיות עם אנשים שנהנים בחברתם ושמחים להיות איתם.  


 


 


 


סיפוק


 


המילה המתארת את האושר הרגשי היא סיפוק. כשאנחנו מסופקים ממשהו - אנחנו מאושרים ממנו. סיפוק אינו אפשרי כשאנו עובדים בעבודה משעממת או נמצאים במקום שאנו שונאים או נאלצים לשהות במחיצתם של אנשים שעושים לנו רע.


 


אלא שסיפוק כשלעצמו אינו מספיק כאשר המצב הכלכלי ומצב הרווחה האישית הוא גרוע, לחוץ או מאיים. אין די באושר רגשי כאשר ישנה מצוקה קיומית יומיומית, דאגות, חרדות ומצב כספי לא בטוח. 


 


 


 


עושר מעשי


 


לצד האושר הרגשי יש לטפח גם את העושר המעשי. עושר מעשי הוא היכולת להגיע לסוג של רווחה וביטחון קיומי שאינו יוצר מתחים, דאגות, קשיים או חרדות לגבי ההווה או העתיד.


 


עושר מעשי אינו אפשרי אם בוחרים בעבודה שאינה מתגמלת או בתחום עיסוק שאין לו ביקוש ואין לו דרישה ולכן המשכורות בו הן אפסיות או מגוחכות ואינן מאפשרות שום קיום של כבוד.


 


 


 


רווחה


 


בחירה בתעסוקה מתגמלת ובתחום עיסוק שיש בו רווחה - מוסיפים לנדבך הרגשי גם תחושה של שקט ונחת כלכליים. הידיעה שיש תמורה עבור ההשקעה והעבודה שלכם מניחה את הדעת ומאפשרת קיום מכובד.


 


כאשר מחברים בין אושר רגשי לבין עושר מעשי יוצרים למעשה שלמות בחיים. שלמות זו מבוססת גם על תחושה של סיפוק וגם על אווירה כללית של רווחה ונחת כלכליים.


 


 


וטיפ לסיום: אם לוקחים לדוגמה את הבחירה המקצועית של כל אדם, עדיף לאדם לבחור במקצוע או בעיסוק המשלב אושר רגשי (סיפוק מהעבודה) ורווחה כלכלית (תגמול הוגן).


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il