מאמרים - טיול מאורגן למזרח הדפסה מאתר מאמרים

טיול מאורגן למזרח

נכתב על ידי דויד קית'

[ הדפסת המאמר ]

טיול מאורגן למזרח

כל טייל מכיר את ההתלבטות האם לצאת לטיול לבד או לצאת במסגרת טיול מאורגן. היתרונות והחסרונות לכל אפשרות ברורים. טיול עצמאי מעניק חוויות ייחודיות, נותן גמישות אין-סופית בתכנון ובביצוע. ונותן גם חוויה מסוימת של "רובינזון קרוזו" אופיינית דהיינו הצורך להסתדר לבד במרחב לא מוכר. לעומתו הטיול המאורגן מתוכנן יותר, הזמן מנוצל באופן טוב יותר ולחווית הטיול מתווספת חוויה חברתית מהנה.


כששוקלים טיול מאורגן למזרח מתווספים מאפיינים ויתרונות נוספים שלא קיימים בטיולים אחרים.


בטיולים לארצות מערביות או תיירותיות כמו קנדה, ארה"ב ארצות אירופה ועוד.. הנוחות והקלות של אירגון טיול עצמאי מזמינות תיירים רבים לבחור בצורת טיול זו. לא כן בטיול למזרח כאן הצורך להתמודד עם תרבות זרה, מחסום שפה, ותנאים מאולתרים לא מתאימים לכל תייר שיכול למצוא את עצמו במקום בטיול מהנה במסע הישרדות מפרך. טיול למזרח הופך מעוד אופציה לדרך היחידה האפשרית לגבי חלק מהמטיילים.


מה הם המאפיינים המיוחדים לטיול מאורגן למזרח?


    • מחסום תרבות – התרבות המערבית מוכרת לנו הישראלים מאמצעי התקשרות, מהאינטרנט ובכלל מחיי היום יום בישראל המושפעים רבות ממנה. במזרח התרבות שונה מאוד. מושגי המקום והזמן, האמונות הודעות, הנימוסים וכו.. די אם נאזכר את צורת האכילה בסין עם מקלות כדי שנבין עד כמה הפער התרבותי גדול ומשמעותי. טיול מאורגן למזרח מציע התמודדות טובה יותר עם הפער התרבותית והופך את המפגש למעניין ומרתק.

    • מחסום שפה – ארצות המזרח כגון לאוס, קמבודיה ווייטנאם הם ארצות שהשפה האנגלית לא מדוברת בהם כמעט אפילו לא במלונות. מחסום השפה הופך לקריטי כשמדובר על יציאה לטרקים או טיולים בטבע שם  יש לוודא שמכירים היטב את הוראות הבטיחות מהמקומיים. טיול מאורגן למזרח נעשה על ידי חברות שיש להם קשרים עם מדרכים מקומיים שמתווכים ומגשרים על הפער הזה.

    • הכרת אזורי היעד – החומר הלימודי שניתן לקבל על אתרי היעד בארצות המזרח הוא קטן יותר בהשוואה למה שניתן להשיג בארצות מערביות. המקומיים בד"כ לא מתחזקים אתרי אינטרנט ויש הרבה מקומות ופנינות חמד שמגיעים אליהם רק על ידי קשרים וניסיון אישי. בטיול עצמאי הסיכוי להגיע למידע זה תלוי בהשקעה מאוד גדולה של תחקור מטיילים ומקומיים. בטיול מאורגן למזרח יש מספיק ניסיון מצטבר וידע נרכש שמשמש את המטיילים ומעניק להם אפשרות להתרכז בחוויית הטיול במקום לעסוק זמן רב באיסוף מידע, ניתוחו ועיבודו.

רבים מתייחסים לטיול מאורגן כאל טיול בו אין חופש בחירה ואין ביטוי לרצונות של חברי הקבוצה המתארגנת אך דעה זו שגוייה שכן ישנם טיולים מאורגנים אשר נעשים בהתאמה לפי צרכי הקבוצות היוצאות. טיולים בהתאמה אישית הינם טיולים מאורגנים בהם סוגי האטרקציות, המלונות, המסלולים והאוכל נקבעים ביחד עם מדריך מומחה כך שהרצונות, ההעדפות והצרכים של הקבוצה מקבלים ביטוי במהלך בניית הטיול.

אודות הכותב:

טיולי בוטיק קולינריים עם השף שלום שטרית. טיול לוייטנאם קמבודיה ולאוס, טיולים קולינריים לאיטליה ,צרפת ,סלובניה וקפריסין הכוללים מפגש עם המטבח המקומי ולימוד רזיו.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il