מאמרים - מחוייבות היא הסוד להצלחה - מדוע וכיצד מחוייבות מסייעת לנו להצליח? הדפסה מאתר מאמרים

מחוייבות היא הסוד להצלחה - מדוע וכיצד מחוייבות מסייעת לנו להצליח?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מחוייבות היא הסוד להצלחה - מדוע וכיצד מחוייבות מסייעת לנו להצליח? 


 


 


העדר מחוייבות והחלטות רגעיות


 


לא ניתן להצליח או להגשים מטרות ללא מחוייבות. אנשים שלא מתחייבים - מקבלים החלטות אך משנים אותן או מניחים להן כי הם אינם מחוייבים לרעיון שעומד מאחוריהם.


 


התוצאה היא שהם מקבלים כביכול החלטות אבל ההחלטות שלהן חסרות מאחוריהן מחוייבות, ולכן הן אינן מתגשמות. זכרו, החלטות מתגשמות רק כשמאחוריהן עומדת מחוייבות טוטאלית. 


 


 


 


מחוייבות מהי?


 


מחוייבות אינה החלטה. מחוייבות היא הדבר שעומד ביסוד ההחלטה, מאחוריה. מחוייבות היא הדבר ששומר על על ההחלטה, הדבר שדואג שההחלטה תבוצע, המניע שמקפיד שלא תהיה סטייה מההחלטה.


 


להחלטה לבד אין שום משמעות. אפשר להחליט בכל רגע אלף החלטות ולא לעמוד מאחוריהן. החלטה הופכת להחלטה מחייבת רק אם מאחוריה עומדת מחוייבות מלאה וטוטאלית.   


 


 


 


טוטאליות פירושה המוכנות לשלם כל מחיר


 


מחוייבות מלאה וטוטאלית נמדדת במוכנות לשלם כל מחיר עבורה. אם אתם מוכנים לשלם כל מחיר בשביל רעיון מסויים - אתם תשיגו אותו. מעצם העובדה שאתם מייחסים לרעיון הזה חשיבות מרכזית בחיים שלכם - המימוש של הרעיון יגיע אליכם בדרך כלשהי.


 


מה שהופך רעיון סתמי לרעיון מרכזי או לרעיון מפתח בחיים שלכם הוא דרגת החשיבות שלו בעיניכם, דרגת הטוטאליות שאתם מייחסים לו, דרגת המיקוד שאתם משקיעים בו. 


 


 


 


סדר עדיפות ודגש מיוחד - איך עובד המוח?


 


המוח עובד בצורה פשוטה להפליא. המוח מסוגל להתרכז רק ברעיון אחד בכל פעם. כאשר מגדירים למוח סדר עדיפות ברור וחד - הוא יודע מה לעשות כדי להגשים את הרעיון. אבל כאשר ישנן רעיונות רבים וסותרים המוח מתקשה לבצע, מתקשה לתפקד, מתקשה לדעת מה חשוב יותר ומה חשוב פחות וכך הוא נמנע מכל פעולה או שהוא פועל בצורה חלקית ובינונית שאינה מובילה לתוצאה משמעותית.


 


כאשר אדם מחוייב לחלוטין למען מטרה מסויימתהוא באופן אוטומטי שם דגש על הרעיון או המטרה הזאת וכך מלמד את המוח כי המטרה הזאת קודמת לכל, בולטת מעל לכל יתר הדברים, נמצאת בראש סדר העדיפויות וחייבת לקבל יחס מיוחד ביותר.


 


 


וטיפ לסיום: סוד ההצלחה הוא סדר במוח. כשהמוח מסודר נכון, הדברים מתארגנים בחיים בהתאם לסדר של המוח.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il