מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

בחנו את עצמכם - האם אתם ראש מוביל או זנב נגרר? 


 


 


להיות גדול ולהרגיש גדול


 


אנשים שנחשבים לגדולים ומרגישים גדולים הם ראש ולא זנב. להיות ראש פירושו להיות מי שאתה באמת, להינות מזה, להוביל את החיים שלך בהתאם לאמונות שלך ולהיות חלק מהסביבה הטבעית שלך.


 


ראש מוביל זאת דרך החיים המועדפת. היא אוטנטית, חיה, תוססת ואמיתית. בניגוד לזנב נגרר, אנשים שהם ראש מוביל הם אנשים שבנו את עצמם בכוחות עצמם, שעושים מה שהם אוהבים ושחיים את החיים שלהם בצורה אמיתית ולא בצורה מזוייפת או בזכות אנשים אחרים. 


 


 


 


להיות גדול אבל להרגיש הכי קטן


 


כשאתם זנב נגרר - אתם יכולים להיחשב גדולים וחזקים אבל בתוך תוככם אתם מרגישים הכי קטנים, הכי מסכנים, הכי מעוכים, הכי לא מוערכים - כי שום דבר הוא לא באמת אתם או בזכותכם, אלא בזכות מישהו אחר, גדול, חזק, מוביל.


 


אנשים שהם זנב נגרר תמיד נצמדים לאנשים שחזקים מהם בכמה מידות. הם עושים זאת כדי לצבור כוח, כדי להתחזק, כי להישען על שחקן חיזוק גדול וכריזמטי שיוביל אותם למחוזות גבוהים שהם אינם יכולים להגיע אליהם בכוחות עצמם.   


 


 


 


זהות מובילה לעומת זהות נגררת


 


בחיים אין ארוחות חינם. מי שנצמד לדמות חזקה ממנו (בן זוג דומיננטי מדי, שותף אגרסיבי או בן משפחה מגונן) כדי להתפתח ולהגיע "רחוק" - ישלם מחיר כבד בכך שהוא ימותג כאישיות נגררת ולא מובילה, כאישיות שלא תקבל את הקרדיט, כאישיות שעליה ירחמו או בה יזלזלו.


 


להיות זנב נגרר פירושו תמיד להיגרר - לעולם לא באמת להוביל. העסק הוא אף פעם לא באמת שלך, אף פעם לא באמת בזכותך, אתה היית שם אבל לא בנית את זה, לא עשית את זה, רק היית שם כשזה קרה.


 


 


 


האזורים שבהם אתם גדולים ולא קטנים


 


אם אתם מחפשים להיות קטנים באמת - היו זנב נגרר, חפשו לעצמכם דמות חזקה להישען עליה, אבל אל תופתעו כשיזלזלו בכם, יזרקו אותכם, ינסו לנשל אותכם או יתנערו מכם.


 


לעומת זאת, אם את רוצים להיות גדולים באמת, להיות גדולים כפי שאתם, להיות מה שאתם באמת - היו ראש מוביל. בנו את החיים שלכם בזכות עצמכם ותרגישו גדולים מבפנים.


 


 


וטיפ לסיום: להיות ראש מוביל פירושו לבנות את החיים שלך בכוחות עצמך. להיות זנב נגרר פירושו לחיות בחיים שמישהו אחר בנה עבורך.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il