מאמרים - טרק סובב אנפורנה בנפאל הדפסה מאתר מאמרים

טרק סובב אנפורנה בנפאל

נכתב על ידי ישראל שביל

[ הדפסת המאמר ]


טרק סובב אנאפורנה (Around Annapurna) הינו טרק המקיף את קבוצת פסגות האנפורנה ובכך מאפשר לראות גם את נופי טיבט השכנה ונהר הקאלי גאנדקי. אורכו המלא הוא 260 ק"מ ונקודת הגובה המקסימלית במסלול היא במעבר ההרים ת'ורונג לה הנמצא בגובה של כ-5,416 מטר. 
המסלול הרגיל של הטרק הינו מעגלי, מתחיל לטפס דרך בקעת המרסיאנדי וחוזר דרך בקעת הקאלי-גנדקי. המסלול המלא של הטרק אורך כשלושה שבועות, אך הוא כולל נקודות התחלה וסיום אפשריות רבות, ורוב המטיילים בוחרים לסיימו לאחר כשבועיים.
רוב המטיילים מתחילים את הטרק מעיירה בשם בסיסהאר (Besishar) וממשיכים בהליכה מסביב לרכס בכיוון הנגדי לשעון. בדרך עוברים בכפרים שונים ביניהם בולהבולה (Bhulbhule), גהירמו פאט (Ghirmu Phat), צ'אמה (Chame) ומאנאנג (Manang), שהיא העיר הגדולה ביותר ובה ניתן למצוא שירותים רבים שלא קיימים בכל הכפרים האחרים לאורך המסלול (כגון אינטרנט, חנויות ציוד טיולים ומגוון מוצרי צריכה). 
ההליכה ממשיכה עד ההגעה לשיא הגובה, העיירה תוראנג פדי והגסט-האוס האחרון לפני המעבר בפס, ה-high camp. לאחר מעבר שיא הגובה מתחילים בירידה תלולה ומהירה עד לעיר Muktinath. זוהי נקודה בה מטיילים רבים בוחרים לסיים את המסלול ולהמשיך באוטובוסים ומוניות בחזרה לפוקרה.
הטרק הינו בינוני ברמת הכושר הגופני הנדרש. עיקר הקושי נובע מאורכו (כ-260 ק"מ) ומהגובה הרב בו עוברים חלק מימי ההליכה (בשיאו מגיע הטרק לגובה של כ- 5,400 מ').
לפי מספרים לא רשמיים,בכל שנה עוברים בטרק האנאפורנה כ-40 אלף בני אדם (!) הנמשכים למוניטין שיצא לטרק זה של "הטראק היפה בעולם". 


לפרטים נוספים על הטראק מומלץ להיכנס לאתר המדריך ל-נפאל 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il