מאמרים - הסרת שיער לצמיתות? הדפסה מאתר מאמרים

הסרת שיער לצמיתות?

נכתב על ידי ליאת מאיר

[ הדפסת המאמר ]

הסרת שיער הינו מושג שטומן בחובו מידע רב, ולעיתים אף סותר. כתוצאה מכך, עלולה להיגרם תחושה של הצפת מידע. שאלות רבות צצות כאשר מנסים להחליט האם כן או לא לעשות הסרת שיער ואני אנסה לעזור במעט.
הסרת שיער נעשית על ידי שימוש בקרן אור. המכשיר יוצר פולסים המתבייתים על חומר המלנין (הפיגמנט שנותן צבע לעור ואשר נמצא בריכוז גבוה בשיערה עצמה). בצורה כזאת מתחמם המלנין שמצוי בשערה, זו מוליכה את החום עד לכלי הדם המזין את השורש. בכך למעשה, גורם האור לנזק לשורש השערה, והיא נושרת.
אני חייבת להיות הוגנת ולספר - לא ניתן לבצע הסרת שיער לצמיתות, אבל כן ניתן להסיר אותו לטווח ארוך (אפילו של שנים).
חשוב לדעת שמדובר בדילול משמעותי של השיער, כמו גם הפיכתו לדק יותר.
בכדי לקבל תוצאה מקסימלית עבור איזור מסוים, יש צורך במספר טיפולים ממוצע של בין 8 – 12. הטיפולים מבוצעים במרווחים של בין חודש לחודשיים בין טיפול לטיפול, בכדי לאפשר לשערה לצמוח מחדש. ניתן לעיתים להסתפק בפחות טיפולים, מכיוון שניתן לראות תוצאות, המתבטאות בדלילות השיער, גם אחרי 3 – 4 טיפולים.
התחושה שניתן לצפות לה נעה בין אדישות (כלומר, בקושי חשים בתהליך) לבין עקצוץ (כמו עקיצת יתוש). עם זאת יש לציין שהדבר תלוי בסף הכאב של המטופל, כמו גם באזור המטופל (לדוגמא: בית השחי רגיש יותר מהרגליים). במקרים שכן חשים בכאב, ניתן לפני הטיפול למרוח על האזור המטופל משחה מאלחשת כגון אמלה או קודאין.

אודות הכותב:

ליאת מאיר www.liat-meir.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il