מאמרים - תמ א 38 רמת גן - המדינה תעזור לדיירים הדפסה מאתר מאמרים

תמ א 38 רמת גן - המדינה תעזור לדיירים

נכתב על ידי יוני ב

[ הדפסת המאמר ]

תמ"א 38 רמת גן - ראשי העיר מעודדים את הצטרפות התושביםתוכנית תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית אשר מיועדת במקור לחיזוק ביניינים ישנים בפני רעידת אדמה. לנוכח רעידות האדמה רבות שפקדו את המזרח התיכון בשנים האחרונות, החליטה ממשלת ישראל לחזק את כל הביניינים שנבנו עד שנת 1980. על מנת לעודד את התושבים ודיירי המבנים הישנים להצטרף לתוכנית ועל מנת להקל על מימון הפרויקט, אישרה הממשלה הטבות חומריות לדיירים בבניינים שיצטרפו לתוכנית . עיריית רמת גן החליטה לעודד את הפרויקט והוסיפה הקלות והטבות נוספות לכל המצטרפים אל תוכנית תמ"א 38 רמת גן .

תמ"א 38 – על ההיבט הבטיחותי ואודות ההיבט הכלכלי

• ממשלת ישראל החליטה להבטיח הטבות כלכליות לכל מי שיצטרף אל תוכנית תמ"א 38, ולעזור במימון חלקי של הפרוייקט. לנוכח ההנחה כי מרבית התושבים לא יהיו מסוגלים לממן את ההוצאות הכספיות הכרוכות בחיזוק המבנה, החליטה הממשלה להעניק הטבות כלכליות כדי לעודד את התושבים להצטרף אל תוכנית תמ"א 38, ובאמצעות ההטבות לממן את עלויות העבודה.
66 אחוז מהדיירים צריכים לאשר את השיפוץ של הביניין בכדי שהעירייה תאשר את הפרוייקט.
• תוכנית תמ"א 38 אינה חלה על מבנים שהוקמו אחרי שנת 1980, על בניינים שאינם מאוכלסים ועל בניינים בעלי שתי קומות בלבד.
• ההטבות הנלוות אל תוכנית תמ"א 38 כוללות גם אישור של בניית קומה נוספת על גג הבניין המשותף, הוספת שטח לדירות של הדיירים, סגירת קומת העמודים ועוד. בנוסף, דיירי הבית המצטרפים אל תוכנית תמ"א 38 נהנים מהטבות מס כמו פטור מהיטל השבחה, הנחה משמעותית בתשלום אגרות הבנייה ועוד.
•דיירי הבניין יכולים לגשת אל אל קבלן או יזם ולהטיל עליו את ביצוע חיזוק המבנה כפי שמחייב החוק. בתמורה לעבודה יקבל הקבלן את זכויות הבנייה במבנה .
• ביצוע תוכנית תמ"א 38 חייבת באישור הוועדה המקומית לבנייה. הוועדה יכולה לא לאשר את ביצוע הפרויקט מסיבות מגוונות, אך על הוועדה להסביר את הסיבות.

תמ"א 38 רמת גן- העיר המובילה בביצוע התוכנית

• עירית רמת גן החליטה לקדם את יישום תוכנית תמ"א 38 רמת גן ולהעדיף אותה על פני תוכנית "פינוי בינוי".
• עיריית רמת גן הוסיפה הקלות אחרות על כל מי שמצטרף אל תוכנית תמ"א 38 רמת גן. תוכנית תמ"א 38 המקורית מאשרת הוספת קומת מגורים אחת בלבד. עיריית רמת גן החליטה להקל על הדיירים ולאשר תוספת של שתי קומות. ראש העיר אומר כי הוספה של קומה אחת בלבד אינה מכסה את העלויות הכספיות הרבות .
• במטרה לעודד כמה שיותר תושבים להצטרף אל תוכנית תמ"א 38 רמת גן הקימה העירייה מוקד עירוני שתפקידו ללוות את התושבים בתהליך של ביצוע הפרויקט.

אודות הכותב:

יהונתן ב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il