מאמרים - מדריך משכנתא לאנשים שאינם מצויים בנבכי שוק המשכנתאות הדפסה מאתר מאמרים

מדריך משכנתא לאנשים שאינם מצויים בנבכי שוק המשכנתאות

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

בין ציוני הדרך המשמעותיים שמזמנים לנו החיים ניתן למנות את ההחלטה על קניית בית ולקיחת משכנתא כסוג של רגע מכונן. ההכרה כי הנה הגיע היום בו החיים בדירה שכורה, על הארעיות והחופש שהם טומנים בחובם, הגיעו לכדי מיצוי ומעתה מהווה המשכנתא כעין עוגן של אחראיות ויציבות - הכרה זו אינה עניין של מה בכך.


מעבר להשלכות הפסיכולוגיות הכרוכות בשינוי מסוג זה בחיים, ישנן כמובן משמעויות כלכליות מרחיקות לכת. שוק המשכנתאות מציע שלל אפשרויות ומסלולים ונדמה כי עבור מי שלא אוחז בידו תעודת סיום תואר בכלכלה, הדרך ארוכה ונפתלת וכדי לצלוח אותה חייבים מדריך משכנתא צמוד, או לפחות אחד כזה שניתן למצוא ברשת.


עבור מי שאינו מצוי בנבכי שוק המשכנתאות אכן מומלץ להתעמק היטב בסוגי, מסלולי ואפשרויות ההלוואות שמציעים הבנקים השונים. אחרי שעשיתם שיעורי בית וצללתם לתוך מימיהם הצוננים של המושגים השונים הקשורים לעולם המשכנתאות, הגיע הרגע לבחור את הבנק שיציע לכם את המשכנתא הכדאית ביותר, כזו שתתאים ליכולת ההחזר שלכם.


חשוב לדעת, שכיום כל בנק יוכל להציע לכם משכנתא מרובת מסלולים - הלא היא קרויה תמהיל משכנתא. תמהיל משכנתא, כשמו כן הוא, מוהל יחדיו מספר סוגי מסלולים גם יחד - זאת במטרה להפחית במידת האפשר את גובה הסיכון הטמון בנטילת כל הלוואה לטווח ארוך. למעשה, המשכנתא הנכונה ביותר היא כזו שמאפשרת לשלב את המסלולים הטובים ביותר והמתאימים ביותר מבחינת השינויים שעשויים לחול ביכולת ההחזר לאורך השנים הארוכות.


למה משכנתא ולא הלוואה רגילה?


כמובן שניתן לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית אחרת ולא חייבים להעזר דווקא במשכנתאות, בעיקר כאשר ההון העצמי גבוה יחסית. אולם במציאות הכלכלית הנוכחית ובעיקר כאשר רוב הנעזרים במשכנתא נדרשים לסכום גדול המהווה את מרבית מחירה של הדירה שקונים, אין ספק כי משכנתא היא ההלוואה הכלכלית ביותר בהיותה הזולה ביותר הנפרשת לאורך הזמן הארוך ביותר. יתרון משמעותי נוסף של המשכנתאות הוא היותן ניתנות תחת פיקוח ממשלתי.


מיחזור משכנתא


לווים רבים כורעים תחת נטל המשכנתא הנוגס בתקציב החודשי ואינם מודעים לכך שמשכנתאות ניתנות למיחזור - כלומר החלפה ושיפור תנאי התשלום. אם עבר זמן רב מאז לקחתם את המשכנתא, רצוי ומומלץ לפנות לבנקים השונים ולבדוק אפשרות זו.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il