מאמרים - מקצועות העיצוב הנלמדים במכינות לעיצוב הדפסה מאתר מאמרים

מקצועות העיצוב הנלמדים במכינות לעיצוב

נכתב על ידי עינת יששכר

[ הדפסת המאמר ]

לימודי עיצוב לסוגיהם, הם מקצועות ייחודיים, הדורשים יכולות ייחודיות מהלומדים אותם, בין היתר בגלל השילוב בין יצירתיות וזיקה אומנותית, ליכולת טכנית, ביצועית וטכנולוגית. בהתאם גם הליך הקבלה ללימודי עיצוב אינו שגרתי והוא כולל מבדקים, מבחני ביצוע אומנותי, ראיונות ואת תיק העבודות המפורסם שמועמדים רבים מתייראים מפניו. הרבה תלמידים בוחרים להקדים ללימודי העיצוב לימודים במכינה לעיצוב, שבה ניתן לפתח קול אישי כמעצבים לעתיד ולרכוש את היסודות הראשוניים למקצוע.


קבלה ללימודי עיצוב


תהליך הקבלה ללימודי עיצוב, מלחיץ רבים מהמועמדים. העיצוב הוא אהבה גדולה עבור חלק גדול מהם, למרות שאין להם ניסיון או כלים ליצירת דוגמאות לתיק העבודות. צוות ההוראה, הממיין את המועמדים לא מחפש מעצבים בשלים, אלא הצהרת כוונות על יכולת יצירתית וחשיבה מחוץ לקופסא. לימודים במכינה לעיצוב מסייעים למועמדים להביא את היכולות שלהם מן הכוח אל הפועל ולהפיק במהלכם תיק עבודות מרשים ומגוון שיגדיל את סיכויי הקבלה שלהם.


לימודים במכינה לעיצוב


לימודים במכינה לעיצוב אורכים כשנת לימודים אקדמית. הם נרכשים בעזרתם על מעצבים ומורים מומחים לעיצוב וכוללים מגוון תרגילים והתנסויות מעשיות לצד לימודים תאורטיים ומבואות בתחום האומנות והעיצוב.


ברובד התיאורטי נלמדים במכינה מקצועות כמו מבוא לעיצוב ומבוא לאומנות. ברמת ההתנסות ורכישת המיומנויות נלמדים קורסים באיור ורישום, בהכרת המחשב ותוכנות העיצוב המובילות, בפיתוח חשיבה יצירתית וראייה אסתטית. ברמה הפרקטית מתנסים תלמידי המכינה בשורה של תרגילים של הצגת קונספט חזותי ועבודה עם מגוון חומרים וטכניקות יסוד. במהלך המכינה מושם דגש מיוחד על גיבוש והכנת תיק העבודות והכנה לתהליך הקבלה, על מבחניו השונים במוסדות הלימוד המובילים בארץ.


לימודי מכינה מאפשרים למועמדים למגמות העיצוב לשפר את סיכויי הקבלה שלהם, אך גם מביאים אותם ליום הראשון ללימודי העיצוב עם ידע תיאורטי בסיסי וחשוב וכלים ראשוניים שמאפשרים להם לבטא את היכולות שלהם.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il