מאמרים - יוגה צחוק : היתרונות בצחוק הדפסה מאתר מאמרים

יוגה צחוק : היתרונות בצחוק

נכתב על ידי אייל ב

[ הדפסת המאמר ]

יוגה צחוק


 שגרת החיים המודרנית כוללת מגוון רחב של לחצים ומועקות אותן אנו עורמים על  "גבנו" ולעיתים מגיעים למצבים בהם אנחנו קרובים לקריסה טוטאלית. מדובר במצבים כמו לחצים בעבודה, קריירה, משפחה, חיי חברה, שינויים בחיים, זוגיות, חוסר ביטחון עצמי ועוד. כל שגרת החיים הזאת לא משאירה לנו מקום לעצור ולהירגע אפילו לא לרגע אחד- לא בריא במיוחד!


 דפוסי החיים המודרניים לא כוללים בתוכם צחוק ושמחה רבה. הצחוק מצטייר בעיניי החבר'ה כמזלזל, לא רציני, לא נראה שכן רק אורך חיים מאופק ורציני נתפס כתכונה עליונה שיש לשמר. כל אלו ועוד מובילים אותנו לחיים נטולי צחוק, הגוררים מועקות ולחצים זה על גבי זה המביאים לנו לנטל קשה מנשוא.


מחקרים ונתונים רבים בנושא העלו כי תינוקות מחייכים וצוחקים מאות פעמים ביום כתגובה לא רצונית ללא כל צורך בגירוי כלשהו מה שמצביע על הצחוק כתכונה מולדת אצל בני האדם אך דפוסי החיים שלנו הביאו למיגור התופעה וציורה כמתאימה לשעות הפנאי וחיי החברה בלבד מה שנדיר בחיי היום יום העמוסים.


 סדנאות צחוק, בכל רחבי העולם, נועדו בדיוק לשם כך- להחזיר לכל אדם ואדם את היכולת לצחוק מתי שרק ירצה תוך הנאה מירבית ממירב היתרונות של פעולות הצחוק. סדנאות יוגה צחות משחררות במיוחד ועוזרות לפרוק מועקות ולחצים, גיבוש בין חברי הקבוצה ועוד. סדנאות אלו מכוונות לכל אדם ואדם ומציעות שינוי בריא באורך החיים.


 יתרונות הצחוק


לצחוק יתרונות רבים והשפעות חיוביות רבות על הבריאות הנפשית והפיזית של האדם. ממחקרים עולה כי בעת צחוק משתחרר חומר הנקרא אנדופין העוזר בין היתר לשיכוך כאבים. בנוסף לכך לצחוק השפעה ישירה על תחושה ובריאות הנפש של האדם. הצחוק תורם ליציאה ממשברים, התמודדות עם מצבים לא נעימים, העלאת ביטחון עצמי ועוד.


 


סדנאות היוגה צחוק תורמות רבות לשיפור יכולת האדם להשתחרר מנורמות וכללים אותם יצרה החברה ומאפשר לכם לצחוק בכל רגע שרק תרצו. יוגה צחוק למעשה משחררת את הצורך בגירוי חיצוני על מנת לצחוק ולחייך, כפי שיצרנו אותו בראשינו. נסו אחת מסדנאות יוגה צחוק ותתפלאו עד כמה זו תהייה חוויה לכל החיים אותה לא תשכחו.


  

אודות הכותב:

מוסמך להנחיית  סדנאות צחוק - סדנאות יוגה צחוק על ידי בית הספר ללימוד סדנאות יוגה צחוק של ד"ר מדן קטריה ממציא שיטת - יוגה צחוק.
http://www.shlomo1.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il