מאמרים - אוגרים יותר מידי חפצים? הדפסה מאתר מאמרים

אוגרים יותר מידי חפצים?

נכתב על ידי חני בורנשטיין

[ הדפסת המאמר ]

אתם אוגרים יותר מידי חפצים? אתם מתקשים להיפרד מדברים? הבית שלכם מלא בערמות של דברים? יכול להיות שיש לכם קושי להיפרד.


יתכן והמוכר מהווה בשבילכם ביטחון. הדברים שרכשתם או שצברתם במהלך חייכם, הם מוכרים לכם ונותנים לכם תחושה של ביטחון.


כאשר אנחנו נמצאים במצב שבו דברים משתנים, אם אין לנו את הביטחון הפנימי אנחנו מאבדים ביטחון. כאשר דברים מוכרים לנו, הסביבה מוכרה זה נותן לנו אשליה של ביטחון גם כאשר בתוך תוכנו אין לנו ביטחון פנימי.


אם בתור ילדים קטנים לא הרגשנו שאנחנו יכולים לסמוך על ההורים שלנו. כיוון שבחוויה שלנו הם לא היו שם בשבילנו. לא באמת ראו אותנו או שלא היו פנויים עבורנו – אנחנו לאט לאט מפסיקים לסמוך על אחרים ולומדים לסמוך רק על עצמנו ולא על אף אחד אחר. כשאנחנו סומכים רק על עצמנו אנחנו חייבים להיות כל הזמן בשליטה.


לאנשים שיש קושי לשחרר או לאבד שליטה יש להם גם קושי להיפרד. כל פרידה מחייבת וויתור מסוים על השליטה שלי. אם אני בשליטה אני לא יכול להיפרד מדברים.


בחוויה שלנו פרידה היא נתק. וכאשר ישנו נתק אני לא יכול להיות בשליטה. על מנת ללמוד להיפרד מדברים, אנחנו חייבים קודם כל ללמוד לשחרר שליטה. ללמוד לוותר על השליטה שלנו. ללמוד לסמוך גם על אחרים ולא רק על עצמינו.


אדם שלא מצליח להיפרד מדברים הוא אדם שגם לא מצליח להתחיל. החיים שלו מאד מצומצמים והוא נע כל הזמן בתווך של הגבולות הבטוחים שלו. יש בתוכו חוויה פנימית שהוא לא יצליח להסתגל לשינוי ולכן עושה כל מאמץ לשמר ולהבטיח את הקיים. את המוכר.


על מנת להכניס לעצמנו גמישות נפשית לחיים ולהיות מסוגלים לשחרר שליטה ולהיפרד מהעבר. עלינו ראשית להיות מודעים. רוב האנשים שמתקשים להיפרד יהיו עיוורים לנטייה הזאת שלהם. לגביהם זה יהיה נורמאלי לחלוטין. הסביבה תהיה זאת שתשים לב לכך.


סתם בשביל הספורט, תשאלו את הקרובים לכם – איך אתם בקטע של אגירת חפצים. ותבדקו, אולי יש לכם בעיית שליטה? אולי יש בכם פחד פנימי שלא תסתדרו במצב של שינוי, במצב חדש?


זה אף פעם לא מאוחר לעבוד על הביטחון העצמי הפנימי שלכם.


לחיי ההגשמה עצמית המלאה שלכם,


חני


בלוג – http://www.chany.co.il


 

אודות הכותב:

חני בורנשטיין מומחית להגשמה עצמית - יוצרת התוכנית האומץ לחיות http://www.liveyourlife.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il