מאמרים - בדק בית והמכשור המשמש בתהליך הדפסה מאתר מאמרים

בדק בית והמכשור המשמש בתהליך

נכתב על ידי אייל עידו

[ הדפסת המאמר ]

מהו מכשור לבדק בית?


בדק בית הינו תהליך של בדיקה מקיפה של איכות הבית, לפני החלטה על רכישתו, על מנת לבדוק לעומק את מצב הבית מבחינת איכות הבניה, עמידות הבית בפני נזקים שונים כמו רטיבות, לחות ונזקי מזג אויר שונים, עמידות הבניה בפני רעידות אדמה, שקיעת קרקע ועוד, אינסטלציה,מצב הצנרות, עמידות הבית בפני רטיבות ונזילות, דליפות, איכות החיווט ומצב החשמל בבית, ועוד. תהליך זה נעשה על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום ולא יכול להתבצע בצורה איכותית על ידי מישהו שאינו מוסמך לכך, מכיוון שליקויים רבים אינם נראים ולא ניתן לאתר אותם בלי מכשור לבדק בית ייעודי ומתקדם. מכשור לבדק בית כולל סוגים רבים של מכשירים טכנולוגיים מתקדמים לבדיקות הליקויים השונים:
    • מצלה תרמית ומצלמת צנרת- מכשור לבדק בית כולל ראשית לכל מצלמה אופטית קטנה אך משוכללת ביותר הפועלת בטכנולוגיית גלי אינפרא אדום. המצלמה התרמית מיועדת לאתר ליקויים בצנרת, כגון פתחים זעירים, דליפות בצנרת ועוד, ולהצביע על מיקומם המדויק בתוך הצנרת. כך יכולה המצלמה לאתר ליקויים רבים שאינם גלויים לעין, כמו חלק רעוע בצינור, ועוד. המצלמה התרמית יכולה להיכנס לכל חלקי מערכת המים והביוב, מבלי הצורך להרים מרצפות, לקדוח בקירות ולגרום לנזקים למבנה, ללכלוך ולעבודה מיותרת. הסריקה באמצעות מצלמה תרמית נעשית לאחר הזרמת מים חמים לצנרת, מכיוון שהמצלמה הינה רגישה להבדלי טמפרטורה מזעריים, לאחר התחממות הצנרת המצלמה יכולה למפות פגמים המערכת המים שבאים לידי ביטוי בהפרשי טמפרטורה קלים. שימוש נוסף של המצלמה התרמית היא בבדיקת מערכת חימום תת רצפתית.

    • מכשירים מונחי לייזר- השימוש במכשירים מונחי לייזר כמכשור לבדק בית מאפשר מדידות מדויקות ואמינות ביותר של מרחקים, זוויות וגבהים מבלי חשש לסטיות קלות הנגרמות בעקבות מדידות אנושיות. בין המכשירים מבוססי הלייזר ניתן למצוא פלס לייזר ומכשירי לייזר המשמים למדידה של מרחקים בדיוק ברמת המילימטר.

 


שימוש במכשור לבדק בית


 


המכשור לבדק בית כולל מכשירים הדורשים מיומנויות רבות וניסיון, ומיועדים לאנשים שהם בעלי מקצוע, ומומחים באיתור ליקויי בניה, כלומר מהנדסי בדק בית מוסמכים ומיומנים. מהנדס בדק בית יידע להבין איך עובד המכשור לבדק בית ואיך לתפעל אותו בצורה יעילה, וכמובן, יוכל להסביר לכם על ההשלכות של התוצאות והמדידות, מידת החומרה של ליקויים שונים, ואופציות לתיקון ולמניעת בעיות. מכשור לבדק בית הינו מכשור מתקדם ביותר העושה שימוש בטכנולוגיות רבות ורגישות ושימוש לא נכון בו יכול לגרום לנזקים, לכן אין לנסות לעשות בדיקות ליקויים שונות על דעת עצמכם, על אחת כמה וכמה לא בשימוש במכשור שאינכם בטוחים איך לתפעל אותו, על מנת לא לגרום לנזקים.


 


חשיבות איכות מכשור לבדק בית


 


חשיבות האיכות של המכשור לבדק בית הינה גבוהה ביותר, מכשור לבדק בית חדיש ומתקדם יותר ייתן תוצאות מדויקות יותר, יעלה על ליקויים שמכשור ישן יותר יפספס, והינו הכרחי על מנת לבצע בדק בית מקיף ואמין. כשאתם בוחרים מהנדס לביצוע הבדיקות וודאו כי מדובר במהנדס מנוסה ואמין, מקצועי וישר, ושיש ברשותו מכשור לבדק בית ברמה הגבוהה ביותר וכי הוא מבין איך לעבוד איתו בצורה יעילה ונכונה.


 

אודות הכותב:

בדק בית פריזמה היא חברת בדק בית מן הידועות והמובילות בישראל לביצוע ביקורת מבנים ואיתור ליקויי בניה. הצוות ואנשי המקצוע המובילים של פריזמה בעלי מוניטין וניסיון מקצועי של עשרות שנים בענף הבניה. שירותי הבדיקות של החברה מגוונים: בדק בית במבני ציבור, בתי עסק, בדיקת דירה, בדיקות בתים פרטיים וכן בניינים משותפים.


www.prizma-peles.com  טל. 1-700-706-001 מענה 24 שעות ביממה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il