מאמרים - דוד שמש - כי לא חבל על השמש הדפסה מאתר מאמרים

דוד שמש - כי לא חבל על השמש

נכתב על ידי חיה שוורץ

[ הדפסת המאמר ]

בחוץ חם אבל במקלחת קפוא? יש פתרון! אם אתה מדוכא מהמצב כיום ואתה מהרהר זה פשוט לא יתכן שבחוץ שרב והמים במקלחת קרח. זה כבר לא סוד, יש אופציה חסכונית וחכמה - ניצול המשאב הטבעי של השמש על ידי הצבתו של דוד שמש.


דוד שמש - כי אנחנו מדינה חמה

הצבתו של דוד שמש תפחית במידה רבה את צריכת החשמל בבית ואפילו באכסניות. למעשה מתבצע ניצול של אנרגיית השמש לחימום המים במקום הצורך בשימוש גוף חימום חשמלי או אופציות אחרות הצורכות כמויות אנרגיה רבות.

הצבת דוד שמש לא רק יתבטא בהפחתה בהוצאות אלא אפילו לצמצום בשימוש באנרגיה. בדרך זו אנחנו מפחיתים את כמויות הזיהום בעקבות צריכה מוגברת ומונעים חוסרים של מקורות האנרגיה העולמיים.

דודים כל השאלות, כל התשובות


כיצד זה פועל? איפה מתקינים? מי משתמש בזה? כל מה שרציתם לדעת על דודי שמש.

בישראל יש חוק המצווה על הכנות לדוד שמש בבנייני מגורים חדשים (מלבד מגדלים שאין בהם די שטח לכך). באמצעות חוק זה נחסכים בארץ כ-4 אחוז מצריכת החשמל הארצית.

פיתוח הדוד שאנו מכירים כיום, הוא ישראלי. מתאים לנו, לא?

את הדוד ממקמים על גג הבית לרוב, או על שטחים פתוחים אחרים שבהם אפשר חשיפה מושלמת של הקולטים לשמש. את הדודים מציבים כך שהקולטים פונים דרומה.

גוף הדוד מורכב ממיכל מבודד בצורת גליל, עם מים בתוכו, המחובר באמצעות צינור לקולטים. בתוך הקולטים נמצאים מס' צינורות מים במסגרת סגורה.

מסגרות הקולטים הסולאריים נבנתה באופן שצד אחד חשוף ועשוי משטח זכוכית ואילו יתר צלעות הקולט אטומות, כאשר מטרת העניין היא ללכוד כמה שיותר מחום קרני השמש. בעקבות זאת כדאי לשמור שהצד הפונה לשמש נקי משלכת.

קניית דוד עם קולטי שמש מומלץ בחום לבתים פרטיים ואפילו בעסק במדינות בהן חם תמיד ואפשר להוציא משהו מועיל מהמשאב של קרני השמש.

רוצים לשמוע עוד על קולטי שמש? קולטים כמה הפסדתם?
לעולם טוב יותר, כנסו לכאן שוב ובהקדם ותוכלו למצוא פרטים, טיפים והצעות ממיטב אנשי המקצוע.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il