מאמרים - ייעוץ משכנתא - מדוע יש בכך צורך? הדפסה מאתר מאמרים

ייעוץ משכנתא - מדוע יש בכך צורך?

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

למרבית האנשים במדינת ישראל ובעולם כולו יש משכנתא. לרובנו, משכנתא היא העסקה הפיננסית הגדולה ביותר שאנו עושים אי פעם בחיינו, אולם ככל שלרבים מאתנו יש משכנתא רובצת על כתפנו למעטים מאוד יש מושג מהי משכנתא, ואילו אפשרויות יש לנו בבחירתה.


אם כך, מהי משכנתא?


משכנתא היא הלוואה לכל דבר, אולם לצורך העמדת ההלוואה הבנק ממשכן את הנכס. במילים אחרות משכנתא היא הלוואה שהנכס (כגון: דירת מגורים, בית פרטי, משק חקלאי, מגרש, חנות או מחסן), משמש כבטוחה לפירעון ההלוואה.


מהו ייעוץ משכנתא?


לרובנו יש משכנתא אחת, ויכול להיות שנחליף אותה מדי פעם כאשר אנו רוכשים דירה חדשה ומוכרים את הדירה הישנה. ההבנה של רובנו בתחום מאוד מועטה. בינינו, כאשר אנחנו רוצים לקנות דירה חדשה, הדבר היחיד שמעניין אותנו זה "שהבנק יאשר את המשכנתא". כאשר נציג הבנק מדבר אתנו על מסלול כזה או מסלול אחר, רובנו שקועים במחשבה באיזה צבע נצבע את הסלון, וכאשר הבנק מדבר על ביטוח חיים וביטוח מבנה, המחשבה שלנו נודדת אל הקרמיקה בחדר האמבט.


בוא נודה באמת. אין לנו מושג מה המשמעויות של הסעיפים הקטנים. אנחנו רוצים לדעת כמה הבנק יאשר הלוואה, וכמה נצטרך להחזיר.  אולם, וכאן מגיע אולם גדול, כל פרומיל בריבית, או אגורה בדמי ניהול משמעותה עשרות ולעיתים אפילו מאות אלפי שקלים!!


הפתרון בשבילנו הוא ייעוץ משכנתא. יועץ משכנתאות הוא אדם או גוף שנמצא בקשר מתמיד עם הבנקים למשכנתאות. ליועץ המשכנתאות יש כלים לנתח את המסלולים השונים, יועץ המשכנתאות יכול לנהל מכרז ריביות עבורכם, וגם לתת לכם אפשרויות בחירה רחבות בתחום הביטוח.


מה ההשפעה של ריביות על המשכנתא שלי?


נדגים זאת בצורה פשוטה. משפחה רוכשת דירה בסכום של מיליון שקלים חדשים. לרשות המשפחה הון עצמי בסך שלוש מאות אלף שקלים חדשים. הם לוקחים הלוואת משכנתא בסך של שבע מאות אלף שקלים. בבנק א קיבלו הצעה בגובה של 4% לשנה צמוד מדד. יועץ המשכנתאות השיג למשפחה משכנתא אופטימלית: המשכנתא ניתנה בריבית של 3.8% צמודה למדד. הלוואה ניטלה לעשרים שנים. בסך הכול ההפרש בין ההלוואות הוא כ20,000 ש"ח. בתוספת הצמדה למדד(משוער בלבד) ההפרש הוא למעלה מ-50,000. הפרש משמעותי מאוד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il