מאמרים - מה הקשר בין חוסר אהבה לבין הדחף להצליח והיכולת להגיע לשיאים כלכליים? הדפסה מאתר מאמרים

מה הקשר בין חוסר אהבה לבין הדחף להצליח והיכולת להגיע לשיאים כלכליים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מה הקשר בין חוסר אהבה לבין הדחף להצליח והיכולת להגיע לשיאים כלכליים? 


 


 


אנשים שאהבו אותם


 


העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים: אלה שאהבו אותם בילדותם ובבגרותם ואלה שלא אהבו אותם מספיק או בכלל. אנשים שאהבו אותם ותמיד קיבלו פידבק חיובי הם אנשים שיצליחו בחיים, אבל ההצלחה שלהם בדרך כלל תהיה צפויה ושבלונית.


 


הסיבה לכך היא שהם אינם צריכים להתאמץ מאוד כדי להוכיח את עצמם, שממילא אוהבים אותם, שהבסיס הרגשי שלהם מאוזן ותקין והם אינם צריכים לצאת מגדרם כדי לקבל תשומת לב. 


 


 


 


אנשים שלא אהבו אותם


 


אנשים שלא אהבו אותם, שדחו אותם, שהזניחו אותם או שירדו עליהם - הם אנשים שהמבנה הנפשי שלהם מעורער, הם אינם זוכים לתשומת לב והם למעשה לומדים כבר מגיל צעיר שעליהם להוכיח את עצמם שוב ושוב כדי לבלוט ולקבל אהבה.


 


בפועל, אנשים שלא אהבו אותם חייבים להמציא את עצמם מחדש, לעשות מאמצים אדירים כדי לקבל אהבה או לפחות תשומת לב, עליהם להיות "מדהימים" רק כדי שיתייחסו אליהם, עליהם לחפש תחליפי אהבה ועליהם להוכיח שוב ושוב שהם "יותר משווים" כדי שיראו אותם ויכירו בהם.   


 


 


 


הדחף להצליח כתוצאה מחוסר אהבה - המקרה של מארק צוקרברג


 


המקרה של מארק צוקרברג הוא מקרה מצויין להצלחה שמונעת מדחייה ומחוסר אהבה. הבסיס לפייסבוק, המיזם שצוקרברג הקים, נולד למעשה מדחייה רומנטית שהוא חווה, דחייה קשה ובוטה מצד בת זוג אותה הוא רצה ואהב.


 


דחייה חברתית או רומנטית, דחייה מצד משפחה והורים - כל הדחיות הללו הם מניע אדיר להצלחה כלכלית ולמימוש של הישגים יוצאי דופן. לעיתים קרובות, אנשים מוצלחים באופן מיוחד מגיעים לפסגות רק בגלל שהפסגה עבורם היא תחליף לאהבה כנה ופשוטה שהם מעולם לא קיבלו. 


 


 


 


הצלחה כתחליף לאהבה


 


אדם דחוי או לא אהוב פועל לפי הלוגיקה הבאה: אם לא אהבה - אז לפחות הצלחה, הכרה או בולטות. אם לא אהבה מהאנשים הקרובים או מבני זוג מושכים - לפחות אהבה והכרה מהקהל הרחב, מהאנושות, מההיסטוריה.


 


מצליחנים רבים הם למעשה אנשים דחויים ובודדים שמצאו דרך להבליט את עצמם ולזכות בתהילת עולם כתחליף לרגשות פשוטים וחמים שהם מעולם לא קיבלו מאימא, מאבא, מאחים או מבנות או בני זוג.


 


 


וטיפ לסיום: לעיתים, אהבה גדולה מדי מרדימה את החושים ומהווה מחסום בפני הרצון למיצוי עצמי והגשמה עצמית. היא גורמת לאנשים להרגיש יותר מדי בטוחים ויותר מדי אהובים מכדי בכלל לטרוח ולהוכיח את עצמם.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il