מאמרים - עייפים באופן סטטי? אולי בכלל זה על רקע נפשי... הדפסה מאתר מאמרים

עייפים באופן סטטי? אולי בכלל זה על רקע נפשי...

נכתב על ידי חני בורנשטיין

[ הדפסת המאמר ]

עייפים באופן סטטי? אולי בכלל זה על רקע נפשי...


כיצורים חיים אנו זקוקים למזון, לשתיה ולשינה במינונים שונים. כאשר אנחנו מספקים לעצמנו את הצרכים הבסיסיים הללו אנחנו אמורים להיות מלאי אנרגיה ורעננים.


כאשר אנחנו מספקים לעצמנו את הצרכים הללו ברמה הבסיסית ואנחנו עדיין עייפים יתכן מאד שזה על רקע רגשי או נפשי. מצב של עייפות סטטית יכול לבוא לידי ביטוי במקרים שונים.


כאשר אדם חי ללא סיפוק רגשי. ללא שמחה השרירים שלו נחלשים והוא יחווה עייפות רבה.


כאשר אדם חווה חוויות לא נעימות בחיים שלו והוא לא רוצה להרגיש את הכאב הנלווה אליהם ובמקום זה בוחר לדכא את הרגשות שלו הוא יחווה עייפות ולאות רצופים.


כאשר אדם חשוף לדברים שלא רוצה להיות חשוף אליהם. כאשר אדם חי בסביבה שלא עושה לו טוב. שקשה לו. הוא יהיה עייף וירצה כל הזמן לישון כבריחה.


באופן כללי ניתן לסכם ולומר שכאשר אדם חי בסביבה שלא תומכת בו, בסביבה מנוכרת רגשית והוא לא מתמודד עם הרגשות שלו ובמקום זה מדחיק אותם לתוך תת המודע שלו וחי ללא סיפוק מהעשייה שלו, ללא סיפוק מעצמו הוא יחווה עייפות ושעמום.


כאשר לאדם יש סיפוק מהעשייה שלו והוא מרגיש שהוא מגשים את עצמו הוא לא יחוש עייפות אלא אדרבה יהיה מלא באנרגיה ובהתלהבות. גם כאשר אדם חיי בסביבה תומכת ונמצא במערכת יחסים אינטימית ומקבלת גם אז הוא לא יחווה עייפות סטטית.


העייפות היא סוג של בריחה מהחיים.


על מנת להפיג עייפות אני צריך להתחבר לעצמי. לתחביבים שלי. להנאות שלי. לדברים שעושים לי טוב וממלאים אותי. להתחבר לחזון ולמטרה נעלה שאני רוצה לממש ולפעול דרכם. זה ינטרל את כל העייפות וימלא אותי.


אני יכול גם להתחיל וליצור קשרים אינטימיים וקרובים בחיים שלי. ליצור לעצמי מקומות בהם אני יכול להתעסק עם התכנים הרגשיים המודחקים שלי. ולמצוא לעצמי את הכוח להתמודד עם נסיבות החיים שלי.


אם אדם לא מצליח ליצור לעצמו מקום כזה הוא תמיד יכול למצוא מטפל טוב ולהתחיל בליוויו תהליך חיבור מחדש לאני האותנטי שלו.


אז, תוותרו על העייפות ותתחייבו לעצמכם לחיים שנועדתם להם!


בהצלחה


חני בורנשטיין – מומחית להגשמה עצמית

אודות הכותב:

חני בורנשטיין מומחית להגשמה עצמית - יוצרת התוכנית האומץ לחיות http://www.liveyourlife.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il