מאמרים - יעוד עסקי הדפסה מאתר מאמרים

יעוד עסקי

נכתב על ידי גלית גרינשטיין

[ הדפסת המאמר ]

במאמר הקודם התייחסנו לבניית החזון העסקי שהינו כלי למדידת תוצאות העסק ובו מפורט יעד-העל שיוביל לפעולות המעשיות שיש לפעול כדי לממש את החלום.
בדקנו, מהם המניעים, הצרכים והערכים שמנחים אותנו בתהליך בניית או תפעול העסק.
במאמר זה נבדוק מהו היעוד שלנו, מתוך הבנה שזוהי הסיבה הבסיסית לקיום שלנו - והוא נשאר בלתי מושג לעולם. היעוד שלנו אמור לעודד אותנו להעצמה, לצמיחה, לשינוי.
בעזרת הגדרת הייעוד שלנו, נוכל לענות על שאלות כמו:
איך אנו רוצים להשפיע בתחום העסקי?
איך נוכל לשרת ולהתרם במימוש המקצועי?
מה עומד בפנינו (בתחום העסקי) כשאנו קמים בבוקר?
הדרך להשגת היעוד שלנו תלויה בהגדרה נכונה של המטרות (ולא של האמצעים). לדוגמא : ניהול הזמן שלי כמטרה והאמצעי- להפוך לעוסק עצמאי, שאינו תלוי בבוס שלו.
התמדה וראיית עצמנו בסיטואציה אליה אנו מכוונים, תניע אותנו שלב נוסף קדימה. מתוך משפטי החזון שכתבנו, ראו את עצמכם שם, בפועל, חיים את התמונה העתידית. שלב אחר שלב.
התמדו, כדי להיות שם.
חתמו חוזה עם עצמכם , על הדרך ליעד שאתם רוצים לכבוש.
בדקו, האם היעוד שהגדרתם לעצמכם, הולם את כישורייכם, ןאינכם מפחיתים מערכם.
מסופר על קוסם שהתחייב בפני מלך שיציג בפניו קסם שירשים אותו באופן יוצא דופן. תמורת הקסם ביקש תשלום מכובד. להסכמת המלך, נעץ מחט בגזע עץ, התרחק ממנו והחל מעיף מחטים אחת אחרי השניה לכיוון המחט הנעוצה בעץ. כל מחט שנזרקה נכנסה לקוף של המחט הנעוצה בעץ. כולם היו אחוזי תדהמה, והמלך אכן שילם לו 100 מטבעות זהב. בנוסף, ציווה המלך להלקות אותו 100 מלקות. על כך שאדם מוכשר כמוהו ובעל יכולות מופלאות כל-כך מבזבז את כשרונו על שטויות.

קבע מדדים כמותיים, שניתן יהיה לבקר בכל שלב, כדי לראות האם אנו צועדים בדרך, ואיננו סוטים ממנה. התוצאה קובעת אם הצלחנו או לא .
התוצאות העיקרית שנגיע אליה הינה לחיות את החיים להם אנו מיועדים, ולא את החיים ליד...למצות את הפוטנציאל האישי שלנו ולחבר בין הכשרונות והמיומנויות, וכן היכולת לתכנן את חיינו, מתוך הדברים החשובים לנו.

אודות הכותב:
גלית גרינשטיין בת 39 ,כלכלנית בהשכלתה- מאמנת לכלכלת העסק
טל: 052-2792180 מייל: galitgr@gmail.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il