מאמרים - מהי התנהגות עיוורת, כיצד היא פועלת ואיך ניתן להתעורר ממנה ולפקוח את העיניים? הדפסה מאתר מאמרים

מהי התנהגות עיוורת, כיצד היא פועלת ואיך ניתן להתעורר ממנה ולפקוח את העיניים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מהי "התנהגות עיוורת", כיצד היא פועלת ואיך ניתן להתעורר ממנה ולפקוח את העיניים?


 


 


סוגים של התנהגות עיוורת


 


התנהגות עיוורת היא להאמין שחברה כמו תנובה יכולה להפוך מחברה תאבת בצע לחברה נדיבה וחברתית. התנהגות עיוורת היא להאמין שביבי נתניהו יכול להפוך מקפיטליסט מושבע למנהיג עממי שיוביל למהפכה שיוויונית.


 


התנהגות עיוורת היא לחשוב שהערבים רוצים באמת בשלום ובדו-קיום וזה כל מה שמניע אותם. התנהגות עיוורת היא להמשיך ולעשות את אותה הפעולה או להאמין באותה האמונה - למרות שכל המדדים האובייטיביים מוכיחים שהיא חסרת כל סיכוי והיא אינה מביאה לתוצאות. 


 


 


 


התנהגות עיוורת במערכות יחסים


 


במערכות יחסים התנהגות עיוורת נפוצה במיוחד. אנשים רבים ממשיכים לחזר אחרי בן זוג שאין שום סיכוי שאי פעם הוא ירצה להיות יחד. הם פועלים בצורה עיוורת ואוטומטית כשהם מנסים לשנות בני זוג ולהפוך אותם למה שהם רוצים, ללא הצלחה.


 


הם לא מניחים לאנשים להיות מי שהם ולא מכירים בהם כפי שהם, למרות שהם השקיעו שנים על גבי שנים בניסיון להגיע אליהם, לכבוש אותם או לשנות אותם.    


 


 


 


שינוי


 


שינוי מתחיל בהבנה שמה שהיה הוא שיהיה. שאנשים אינם משתנים - הם מה שהם, וזה מה שיפה בהם. שמשהו שלא עובד באמת במשך שנים גם לא יעבוד בצורה מזהירה בעתיד.


 


שינוי הוא גם האפשרות להפסיק ולנהוג בצורה עיוורת לחלוטין, לפקוח את העיניים ולהתחיל מחדש - אבל הפעם בצורה נכונה, מציאותית, אמיתית וטובה.


 


 


 


פקיחת עיניים


 


אנשים שפועלים כמו ב"טייס אוטומטי" הם אנשים שלא מוכנים לפקוח עיניים אל המציאות ולהתבונן בה. הם מעדיפים לטמון את ראשם בחול ולהמשיך באותה שיטה ידועה - בתקווה, שהיא תלושה מהמציאות, שמשהו ישתנה לפתע.


 


במקום טייס אוטומטי - פקחו את עיניכם אל המציאות. הסתכלו על חוסר התוחלת שבמעשיכם. עכשיו, נסו משהו אחר, חדש, שונה וטוב. התמידו בו פרק זמן מספיק כדי לראות תוצאות. אמצו אסטרטגיה אחרת, חדשה, מנצחת - ולכו בה.


 


 


וטיפ לסיום: אוטומטיזים או קיבעון התנהגותי ומחשבתי הוא נחלת רבים. גישה זו הופכת את החיים לפלונטר שחוזר על עצמו - פעם אחר פעם אל המקום הלא חיובי. הדרך לצאת מהפלונטר שחוזר על עצמו היא לשנות שיטה, לשנות גישה, לשנות התנהגות לחלוטין.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il