מאמרים - ביטוח הדפסה מאתר מאמרים

ביטוח

נכתב על ידי nati kim

[ הדפסת המאמר ]

ביטוח הוא למעשה סוג של הסכם בין שני צדדים כאשר צד אחד מתחייב לשלם לצד השני סכום מסויים במקרה בו אחד התנאים לתשלום התקיים. למעשה מטרתו של הסכם הביטוח הוא לצמצם למינימום את הסיכון (בעיקר מדובר על סיכון כספי) אשר בו נמצא הצד המבוטח. מן הצד השני, משלם המבוטח למבטח סכום מסויים בכל מועד שנקבע על ידי שני הצדדים (לרוב אחת לחודש) על מנת שבמידת הצורך יחול הביטוח על המבוטח. 


ביטוח ניתן לרכוש אצל סוכנות ביטוח המתמחות בנושאים אלו ולשם קח מחזיקות סוכני ביטוח שתפקידם להשיג לקוחות לביטוחים השונים לצורך רכישת פוליסת ביטוח. בישראל ניתן להיות סוכן ביטוח על ידי הוצאת רישיון לעסוק בביטוח מטעם משרד האוצר. סוכני הביטוח מקבלים לרוב עמלות על כל לקוח שהם מצליחים לרתום לחברה, כך יוצא מצב בו חלק מסוכני הביטוח עובדים אצל חברות ביטוח גדולות וחלקם פועליים כעצמאים. 


כיום קיים מגוון רחב מאוד של סוגי ביטוחים שונים אותם ניתן לרכוש, נעבור כעת בקצרה על הפופלריים מבינהם:


1) ביטוח אלמנטרי/כללי: מדובר על כל ענפי הרכוש כמו ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוחמפני שריפה, ביטוח מפני פירצה וכו'. 


2) ביטוח חיים: ביטוח חיים שונה במעט מכל שאר הביטוחים, זאת מכיוון שבניגוד לכל שאר הביטוחים אשר מבחינה סטטיסטית לרוב לא יופעלו (שריפה, פירצה ...)  הרי שביטוח חיים יופעל בכל מצב, והמשפחה של הנפטר, או כל מי שהוגדר מראש על ידי הנפטר יקבל את הסכום.


3) ביטוח בריאות: ביטוח המבטי סכום כספי או פיצוי (שיפוי) במקרה של אירוע רפואי. 


 


אלו כאמור סוגי הביטוחים הנפוצים יותר, כאשר קיימים עוד מספר רב של קטגוריות ותתי קטגוריות של סוגי ביטוח שונים כמו ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה ביטוח ללא הצהרת בריאות או ביטוח למקרה נכות.


 

אודות הכותב:

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il