מאמרים - איטום גגות - איך שומרים על תחזוקה נכונה? הדפסה מאתר מאמרים

איטום גגות - איך שומרים על תחזוקה נכונה?

נכתב על ידי דני גלעד

[ הדפסת המאמר ]

איטום גגות נועד לשמור על שני מרכיבים מאוד חשובים בבית. המרכיב הראשון הוא הגג, שכבת ההגנה הטובה ביותר שלנו מכל מה שנמצא שם מחוץ לבית. המרכיב השני הוא פנים הבית והוא כולל הן את הקירות ותשתית החשמל והן את כל התכולה. איטום גגות שומר על הבית מפני אחת הצרות הגדולות ביותר שיכולות לקרות וזו נזילה של מים מהגג אל פנים הבית. לכן חשוב מאוד לשמור על התחזוקה של הגג, אך לא מדובר על ניקיון בלבד, אלא מדובר על תחזוקה טכנית יותר ומקצועית לגבי שכבות איטום הקיימות בשטח. מטרת על חשובה שצריכה לעמוד לעיני בעלי הבית או אנשי המקצוע היא הארכת חיי האיטום עד כמה שניתן ולכן יש לבצע מספר פעולות מאוד חשובות.


 


אז מה עושים כדי לשמור על הגג שלנו?


-        ראשית, מנקים את הגג. חייבים תמיד לשמור על גג נקי מכל לכלוך שהוא. איך סיבה לצבור על הגג לכלוך, בין אם מדובר על סחף כתוצאה מגשמים ועל אחת כמה וכמה למי שמתכננים להפוך את הגג למחסן ארעי. הגג חייב להיות נקי לגמרי, למעט דוד שמש קולטים.


-        איטום גגות חייב להיות מושלם ולכן צריך תמיד לחפש סדקים או קרעים בשכבת האיטום. 


-        כדי שהאפקט של איטום גגות יהיה אופטימאלי צריך לכסות את כל השכבה מפני נזקי השמש. בבדיקה התקופתית יש לחפש מקומות חשופים.


-        במידה ורואים פגם קטן כמו סדק, קרע, חשיפה או ניתוק מהגג, יש לתקנו מיד.


 


ועדיין, יכולים להיות כשלים


הנקודה הזו היא חשובה מאוד משום שלא תמיד ניתן לגלות את כל הבעיות שיש על הגג. כאשר מבצעים איטום גגות חייבים לעשות זאת באופן מושלם על הגג ואין שום סיבה לפספס חלק באיטום ואין שום היגיון בלאטום רק חלק מן הגג. במידה ואיטום הגג לא בוצע כמו שצריך ועל פי התקנים הנדרשים או במידה ולאחר שהאיטום בוצע כהלכה לא נשמרה העבודה ולא בוצעה שום תחזוקה נכונה, כאן הבעיות יכולות להתפתח כבר מהשלב הראשוני. אנשי המקצוע יכולים לטעון כי לרוב הבעיות הרציניות בגגות שבהן בוצע איטום כמו שצריך התחילו בנקודות מאוד קטנות ומקומיות.


 


על מי האחריות?


את האחריות לבעיות צריך לחלק לשני צדדים: בעל המקצוע ובעל הבית. כשבעל המקצוע אוטם את הגג הוא עושה זאת על פי שיטת עבודה מאוד מסודרת ומאוד תקנית. על בעל הבית לוודא תמיד שכל מה שצריך להגיע לגג יגיע וכל מה שלא צריך להיות שם יורחק. לאחר שבעל המקצוע עשה את עבודתו מגיעה האחריות של בעל הבית בשמירה על עמידות האיטום. כמובן שצריכה להינתן תעודת אחריות על העבודה ואיכות האיטום, אך כל בעל בית היה שמח לדעת שאיטום הגג שלו בוצע בדיוק על פי הסטנדרטים של איטום גגות במדינת ישראל.


 

אודות הכותב:

נכתב על ידי דני גלעד מעצב אתרי אינטרנט WE BUILD IT  קידום אתרים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il