מאמרים - ככה רוכשים מוזה (הקדמה) הדפסה מאתר מאמרים

ככה רוכשים מוזה (הקדמה)

נכתב על ידי אידוב שי

[ הדפסת המאמר ]

בימים אלו המילה יצירתיות מהווה דרך חיים לאלו שיודעים איך להעריך אותה נכון, ומה לעשות איתה בשביל ליצור פרנסה מספיק גבוהה בשביל לחיות ממנה. אמנים כאלה ואחרים יודעים למצוא את המוזה שלהם ונותנים לה יד חופשית ליצירות שלהם. אמנים גדולים יודעים לקחת חומרים רגילים ולהפוך אותם ליצירת אומנות מדהימה שניתן לענוד על הצוואר או על היד.


 


אז איך אמנים גדולים עושים את זה?
קודם כל, בכדי לצבור השראה ממוזה, צריך לרוקן את המחשבות (כמו השיר הידוע: Free your mind), ולהכנס למצב "חופשי". ז"א לשחרר כל מחשבה בכדי לפנות מקום למחשבות חדשות. ברגע שאנחנו מפנים מקום במח שלנו למחשבות חדשות, אנחנו נותנים למח שלנו להגיע למצב שבו הוא מחפש דברים אחרים להתעניין בהם. לצורך העניין, רוב המחשבות ש"תוקעות" אותנו בשביל ליצור משהו יוצא דופן מגדר הרגיל, הן אותן המחשבות כשמשהו מטריד אותנו. גם אם משהו מטריד אותנו במינון נמוך מאוד יהיה קשה לנו בתור אנשי יצירה ליצור משהו מדהים.יהיה זה אפשרי כל עוד אנחנו משחררים את המח שלנו מן המחשבות שמציקות לנו ונותנות למח למצוא דברים אחרים לחשוב עליהם, שיניעו אותנו למצוא את אותה מוזה שלנו. במקרה של תכשיטים, אפשר פשוט לשבת עם החומרים, "לשחרר" את המח ממשחבות ולראות לאן המחשבות לוקחות אותנו ואז ליצור משהו יוצא דופן.


 


אחרי שישבנו, נחנו ונתנו למח למצוא דברים אחרים לחשוב עליהם, יש כמה דרכים מאוד פשוטות שאפשר לעשות בכדי למצוא את אותה מוזה. דבר ראשון, הוא להריץ מילים רנדומאליות לחלוטין ולמצוא להן הקשר כלשהו אל מה שאנחנו מרגישים באותו הרגע, במידה ואנחנו רוצים ליצור משהו מאפס. או שאפשר למצוא להן קשר אל הנושא שאנחנו מכוונים ליצור אליו, גם אם אין קשר בין המילה שקפצה אל הנושא, נסו לחשוב על אסוסיאציות ביניהן. כך יהיה אפשר לגרום למח לחשוב על דברים חדשים וע"י כך לקרוא למוזה למען השגת יצירת האומנות.


 


דרך אחרת, היא פשוט לראות, לשמוע או להרגיש יצירות אחרות מאותו התחום ולשאוב את ההוי של אותה יצירה. כמובן, איני מתכוון להעתקה, כי זה כבר לא יחשב כיצירה מכובדת בפני עצמה. אבל, ברגע ששואבים את ההרגשות של אותה יצירה, יהיה אפשר לתת למח למצוא את המוזה שלנו ולהיות מושפעים לטובה מן אותה יצירה. ענבל ישראל כמו אמני תכשיטים אחרים או מוזיקאים, לרוב יהיו מושפעים מן המקורות שלהם (בדר"כ שומעים את המשפט "אני מושפע מאוד מ..." כשמראיינים מוזיקאי על ההשפעות שלו). שכל רעיון מהפכני עובד שלושה שלבים של תגובה:
1. זה לחלוטין בלתי אפשרי.


2. זה אפשרי, אבk לא שווה לעשות את זה.


3.אמרתי שזה רעיון טוב לאורך כל הדרך.


                                                (ניר סבר).


 


בהצלחה :)

אודות הכותב:

כי כשמדובר בלפנק את עצמך... LEARSi18 - Premium Jewelry GoTo http://www.learsi18.co.il להרגיש את הקריסטל - להיות חלק מהקריסטל

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il