מאמרים - מזון לכלבים - איזה מזון מתאים לכלב שלי? הדפסה מאתר מאמרים

מזון לכלבים - איזה מזון מתאים לכלב שלי?

נכתב על ידי דר. נדב מרחבי

[ הדפסת המאמר ]

כיום ישנם עשרות סוגי מזונות עבור חיות מחמד מעשרות חברות שונות. בעלי כלבים רבים מבקשים עצה, במיוחד עבור גורים העוברים למזון יבש, לגבי המזון המתאים ביותר לכלבם. השורה התחתונה היא שיש להתאים לכל כלב את המזון המתאים באופן אישי. לעיתים יש לנסות מספר סוגים עד שמגיעים למצב בו מוצאים את המזון המתאים ביותר כלומר, הכלב נהנה לאכול, הצואה תקינה ואין הקאות או שלשולים וכמובן המחיר סביר.


 ניתן לחלק את המזון לכלבים לכמה סוגים ובעזרתם להתאים את המזון לכלב:


* גיל הכלב - לגור צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלב מבוגר. שימו לב שיש 3 שלבים בחיי הכלב - גור (כלב עד גיל שנה), כלב בוגר (גיל שנה עד 7 שנים) ומבוגר (מגיל 7 שנים). לכל שלב יש צרכים תזונתיים שונים - לגור צורך בגדילה מהירה בעוד שכלב מבוגר זקוק לכמות מלחים ושומן מופחתת.


* גזע הכלב - לכלב מגזע קטן (פקינז, שי צו, פאג, כלב תחש) צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלב מגזע גדול דבר הבא לידי ביטוי בעיקר בשנה הראשונה לחיי הכלב בה יש גדילה וצמיחה מהירה.


* איכות המזון - ישנם סוגי שונים של מזונות השונים ברכיב וכמות הבשר. רמה טובה של מזון נקראית סופר-פרמיום.


* מזון רפואי או מזון לכלב בריא - לכלבים חולים לעיתים נדרשת תזונה מיוחדת הנכללת בתוכנית הטיפולים. לפני שימוש במזון רפואי מומלץ להתיעץ עם הרופא כדי לקבל הדרכה מתאימה. השימוש במזון רפואי לרוב מוגבל לטווח זמן מסוים כדי לאפשר טיפול במחלה. לאחר סיום הטיפול, ניתן לחזור לאוכל לכלבים רגיל.


 * מזון יבש או רטוב (שימורים) - מזון יבש מהווה את הבסיס לתזונה נכונה אך ניתן להוסיף שימורים להגדלת כמות הבשר בתזונה או לגיוון הטעם.


ישנם כלבים המקבלים מזון ביתי בלבד. דיאטה מסוג זה עלולה להיות חסרה בכמה רכיבים תזונתיים חשובים ולכן מומלץ לברר היטב מה יש לכלול במזון הביתי. ישנו מידע רב באינטרנט לגבי הרכיבים המומלצים לדיאטה ביתית לכלבים ויש לקבל מידע רב ככל האפשר לפני החלטה להאכיל את כלבכם במזון ביתי בלבד.


לסיכום, יש להתאים לכל כלב מזון באופן אישי. לא תמיד המזון היקר ביותר יהיה מתאים לחיית המחמד שלכם. בכל מקרה בו אתם מנסים מזון חדש, יש לערבב את המזון הישן והחדש למשך שבוע. לא מומלץ לבצע החלפת מזון בבת אחת אחרת יתכנו קלקולי קיבה. 


בתיאבון!

אודות הכותב:

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 050-7955525 www.vettlv.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il