מאמרים - חברת אבטחה זה עסק רציני הדפסה מאתר מאמרים

חברת אבטחה זה עסק רציני

נכתב על ידי jusahbutr jusahbutr

[ הדפסת המאמר ]

רמות הפשיעה בארץ, ובעולם בכלל, עולות והולכות מדי שנה. פושעים למיניהם מרגישים יותר ויותר נוח לבצע פשעים מכל הסוגים, כאשר הם מודעים היטב לכך שגם ידו הארוכה של החוק לא תמיד תצליח להשיגם. לכן כאשר רשויות החוק כושלות בטיפול במצב, כדאי להזמין את שירותיה של חברה אבטחה ושמירה.


 


מה תועיל לנו חברת אבטחה היכן שהמשטרה עצמה לא מצליחה לפעול?


יש לזכור שהמשטרה היא גוף ממלכתי, הפועל על תקציב שנתי מסודר ומוגבל. כוח האדם במשטרה עלול להיות מצומצם ומוגבל. מאבטחים ושומרים, המועסקים בחברת אבטחה פרטית, אינם מוגבלים במובנים שצוינו לעיל. אומנם גם פה יש הגבלת תקציב, באופן עקרוני; אך ככל שהלקוח משלם יותר – כך הוא יכול להפנות יותר כוח אדם לצרכיו הפרטיים.


 


מהם תפקידיה של חברת אבטחה ושמירה?
  • שמירה על בתים פרטיים, בניינים, מבני תעשייה ומסחר ועוד

  • אבטחת עסקים, מוסדות ומרכזי קניות

  • אבטחת אישים ואנשים מפורסמים

  • סיורים ופטרולים בזמנים קבועים

  • אבטחת טיולים וסיורים בארץ

  • איוש מוקדי בקרה ופיקוח

  • אבטחת אירועים

  • ועוד

 


ישנן חברות אבטחה ושמירה המציעות גם שירותים נלווים, ובהם: התקנה ותחזוקה של מערכות אזעקה ושל מערכות גילוי וכיבוי אש; חקירות ובילוש לצרכים שונים (אישיים, כלכליים-מסחריים ועוד); ואפילו שירותי ניקיון ואחזקת מבנים. כמו כן חברת אבטחה ושמירה משתמשות ב"מוקד רואה", המחובר אל מצלמות במעגל סגור ומתעדות אירועים בזמן אמת.


 


למעשה, היתרון הגדול של השכרת שירותים פרטיים בתחומי האבטחה והשמירה, הוא שניתן להשכיר אותם לכל מטרה. בעוד שהמשטרה וכוחות הביטחון פועלים בעיקר לפי אירועים בשטח, חברות לאבטחה ולשמירה פועלות על בסיס מניעתי – ובכך טמון חלק גדול מכוחן בשוק.


 


מה דרוש על מנת להיות מאבטח או שומר?


ראשית על המועמד להיות בן 21 לפחות, עם עדיפות ברורה ליוצאי צבא (ובעיקר יוצאי יחידות קרביות). כמו כן דרושה בריאות פיזית ונפשית תקינה. מועמדים לעבודה בחברת אבטחה ושמירה עוברים הכשרה מקצועית; מעין מחנה אימונים המכשיר אותם להתמודד עם מצבים שונים. כמו כן, כל מועמד לומד לירות באקדח ומקבל רישיון נשק כדי שיוכל לפעול בעת הצורך.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il