מאמרים - טיפול סיעודי פרטי הינו כורח המציאות הדפסה מאתר מאמרים

טיפול סיעודי פרטי הינו כורח המציאות

נכתב על ידי גיל גיל

[ הדפסת המאמר ]

טיפול סיעודי פרטי הינו כורח המציאות בעיתות מסוימות, בין אם מדובר במחלה או חוסר תפקוד לאחר תאונת דרכים ובין אם הוריכם המבוגרים הגיעו לגיל בו הם זקוקים לשירות תומך זה. טיפול סיעודי פרטי מאגד בתוכו את קשת השירותים אשר יבטיחו את איכות חייהם של יקירכם בפרק הזמן הנחוץ, כאשר לעיתים מדובר בטיפול סיעודי בבית לצמיתות, כאשר הקשיש בוחר שלא לעזוב את ביתו לבית דיור מוגן.
טיפול של אחות פרטית בבית נחוץ יותר ויותר בימינו, עם העלייה בתוחלת החיים אשר הגדילה באופן ישיר את האפשרות להגיע למצבים סיעודיים. שירותי אחיות לילה כבר אינם נחשבים נדירים כאשר הביטוח הסיעודי לבני גיל הזהב מסיר מעל בני המשפחה את המעמסה הכבדה הקשורה בטיפול בקשיש המזדקן.
טיפול של מטפלות סיעודיות פרטיות דורש כוחות נפשיים רבים כמו גם חוסן פיזי בכדי להרים את המטופל ולנקות אותו, להעבירו אל עגלת הנכים, לרחוץ אותו בחדר האמבטיה ולניידו אל כל המקומות הנדרשים ואפילו אם מדובר רק בספסל שבפאתי הבניין שם יוכל לנוח ולהתאוורר מהשהייה הארוכה בבית. באמצעות טיפול סיעודי פרטי יזכה הקשיש או החולה לכלל השירותים וכמו כן לבישול וניקיון וסידור בסיסי של הבית, אירוח חברים ועוד. כאשר מדובר שירותי אחות לילה הרי שתוכלו להסיר דאגה גם בכל נושא הטיפול הרפואי. בשעות הלילה יזכה הקשיש או החולה הסיעודי לשמירה צמודה ולכל טיפול רפואי נחוץ בין אם מדובר בזריקות, בנטילת תרופות, עיסוי והרגעה ושירותים נוספים. בני משפחה רבים שוכרים שירותי אחיות ללילה אשר מעניקים להם פתרון מקצועי לעיתות הקושי והשגחה וטיפול על ידי אחות מקצועית ואמינה, בהתאם לדרישתם. בדרך זו יכולים בני המשפחה לחוש רגועים בכל זמן, ובעיקר בשעות הקשות של הלילה בהן שירותי הרפואה נגישים פחות באופן מובהק.
לסיכום, טיפול סיעודי פרטי ייתן לכם את המענה הנכון בכל עת בה אתם או יקירכם תזדקקו לו. ורק שנהיה כולנו בריאים.

אודות הכותב:

מאמר זה נכתב בידי חברת יד לאחיות ועוסק בענף הסיעוד והטיפול עבור קשישים, מוגבלים, ובעלי צרכים מיוחדים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il