מאמרים - דודי שמש המצאת המאה הדפסה מאתר מאמרים

דודי שמש המצאת המאה

נכתב על ידי jusahbutr jusahbutr

[ הדפסת המאמר ]

מדי פעם אני אוהבת לכתוב על המצאות גאוניות שהמציאו ישראליים


ההמצאה הגאונית שבחרתי לכתוב עליה הפעם היא: דודי שמש. דודי שמש הומצאו על ידי  בוטניקאי שוייצרי אולם דודי השמש השתדרגו בזכות המפתח הישראלי ד"ר צבי תבור.


 


נסביר בקצרה על חלקי דודי שמש של ימינו... דודי השמש מורכבים משני חלקי עיקרים והם: מיכל מים וקולטי שמש. כוחם של דודי שמש הם מאנרגיה סולארית. אנרגייה סולרית כוחה מקרני השמש. דוד השמש עובד בצורה הבאה קולטי השמש קולטים את קרני השמש. קולטי שמש עשויים מזכוכית בצבע שחור וכך הופכת קרינת השמש לחום אשר נשאר בקולטי השמש. לקולטי השמש מצורף צינור. בתוך הצינור ישנם מים כאשר הקולט מתחמם באופן אוטומטי.


זה מאד נחמד מאד שיש מים חמים בשעות היום בלי לבזבז אנרגייה וחשמל מחברת החשמל ולכן מבחינתי זו המצאה גאונית. כל המצאה שחוסכת ממני הוצאה מיותרת של כסף מבחינתי זו המצאה גאונית וחסרת תקדים. גם זה שישראלי המציא ושידרג את דודי שמש זה מוסיף הרבה מאד לעניין הזה שזה כיף שיש מוצר כזה כמו דודי שמש ואנו מזדהים איתו לאומית ולכן, הרבה יותר טוב שיש דודי שמש איכותיים וטובים.


דודי שמש הם גם המצאה מאד טובה שעוזרת למדינת ישראל. ואיך? דודי שמש חוסכים הרבה אנרגייה לחברת החשמל. חברת החשמל ומדינת ישראל פותחים בקמפיין רב מדיה ובו הם אומרים שיש לחסוך כמה שיותר בחשמל שכן הוא גורם לזיהום אוויר כבד.


 


לסיכום: אין מתווכחים שדודי שמש הם המצאה גאונית וטובה עד מאד. זה מצרך יקר ערך בשביל כל אחד. במיוחד בארץ ישראל שהזהיום באוויר חוגג.


חוץ מזה במדינת ישראל ישנו חוק המחייב כל אחד ואחת בבניין חדש וכל קבלן להתקין דודי שמש הכוללים את דודי החשמל. דבר זה הוא מחייב והינו חוק. וכמובן שלא נשכח שדודי שמש הם המצאה ישראלית גאונית. 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il