מאמרים - חרדת נטישה. איך לטפל בכלבים עם חרדת נטישה? הדפסה מאתר מאמרים

חרדת נטישה. איך לטפל בכלבים עם חרדת נטישה?

נכתב על ידי דר. נדב מרחבי

[ הדפסת המאמר ]

חרדת נטישה בכלבים היא התנהגות חרדתית בעלת השפעות דרמטיות על איכות חייהם של הכלב ובעליהם. התנהגות זו יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון אופנים – התנהגות הרסנית, נביחות ויללות, עשיית צרכים בבית, דכאון ופציעה עצמית. ישנם גורמים רבים להתנהגות חרדתית – קשר חזק בין הכלב לבעליו, יציאה לעבודה לאחר חופשה ארוכה בבית, ירידה פתאומית בתשומת הלב הניתנת לכלב מסיבות שונות ועוד.


התנהגות הרסנית כוללת כרסום קירות, הרס רהיטים ולעיסת ביגוד השייך לבעלים. לעיתים בעלי הכלב מרגישים כי הכלב מתנקם בהם על שעזבו אותו לכמה שעות אך הסיבה היא אחרת – הכלב מרגיש צורך לגעת וללעוס חפצים בהם יש ריח חזק של הבעלים ובכך הוא מפחית את החרדה. 


פתרונות


*אם חזרתם הביתה ומצאתם נזקים שגרם הכלב-אין להעניש אותו. הענשה רק מחזקת את החרדה.


*כאשר יוצאים מהבית, יש להוריד את רמת החרדה ע"י הושבת הכלב במקום. אילוף בסיסי הכרחי על מנת שנוכל לתת את הפקודה "שב" או "ארצה".


*יש להרגיל את הכלב ליציאת הבעלים מטווח הראיה – בתחילה להשאיר את הכלב בחדר אחד לכמה שניות כאשר הוא יושב ולצאת לחדר אחר. בזמן החזרה לכלב לתת צ'ופר ולשבח בשקט ובצורה רגועה.


*להגביר פעילות גופנית הגורמת להתנהגות רגועה והוצאת לחצים.


*יש להימנע מלתת לכלב תשומת לב רק כשהוא מבקש מאחר והיענות לדרישות תשומת הלב יגבירו את החרדה כאשר אתם לא נמצאים לידו. לעיתים יש להתעלם מבקשות תשומת הלב שלו.


*במקרים קיצוניים ניתן לתת טיפול תרופתי. 


התנהגות חרדתית עלולה לפגום בקשר בין הכלב לבעליו ומומלץ לטפל בה מוקדם ככל האפשר. ישנו מידע רב כיום על דרכי ההתמודדות עם חרדת נטישה ומומלץ לבקש את עזרת המאלף והווטרינר שלכם על מנת להתגבר על התנהגות בעייתית זו.


 


 


 

אודות הכותב:

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק,

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il