מאמרים - חושבים על שם מהתנך לילד? הדפסה מאתר מאמרים

חושבים על שם מהתנך לילד?

נכתב על ידי חיה שוורץ

[ הדפסת המאמר ]

נולדה לכם ילדה יפהפיה? מזל טוב! מה עם אירוע?

בימים אלו, ארוע בריתה הוא כבר מעבר לטקס מחייב דתית, אלא הילולה של ממש; ההורים המאושרים חוגגים את התוספת החדשה למשפחה עם שאר המשפחה בתוך גן, עם תפריט, אלכוהול מובחר ותפאורה לפי בחירה. מיד תקבלו הסברים על רוב הקומבינות והמטלות שתיאלצו לעבור למען הארוע המיוחל.

לפני הכל, כדאי שתתעמקו בנושא שמות ופירושם.

חלק טוענים כי הסרת העורלה היא פעולה הנוגדת את הטבע. בטקסט זה לא נחפור על מה שלכאורה עדיף, אלא נסביר איך.

איך תתכננו אירוע ברית?

לא כולם עורכים את הסרת העורלה בזמן המסיבה עצמה, אבל שילוב השניים - מקובל. מוהלים מוסמכים אפשר למצוא באתרים שונים או על ידי המלצות. מוהל מוסמך לוקח בממוצע בין 1000 ל-3000 שקלים, תלוי בהסמכה שלו. בתוך תעריף זה נכנס גם סעיף ביקור בביתכם טרם הברית, מאחר והמוהל יצטרך לבדוק אם הילד אכן בריא דיו עבור ברית.

מתחם אירועים בו ייערך האירוע זו בחירה נטו שלכם; עדיף להחליט על מתחם נגיש גאוגרפית ושיענה על צרכיכם הספציפיים. מעוניינים לדעת עוד בנוגע אל שמות נפוצים לבנים? אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

ומה תעשו כשהטקס נגמר?

בניגוד לחגיגת הולדת הבת, המילה היא נוהל כירורגי, ומהסיבה הזאת, נתמקד דווקא בברית. אחרי פעולת המילה, המוהל גם אחראי לשים לב לכך שהדימום הפסיק ושהחבישה לא גורמת ללחץ. בתור הורים טריים, אתם צריכים לוודא שהתינוק שלכם מתנהג בסדר, נראה בריא ויכול להשתין. אם אתם לא בטוחים - פנו לחדר מיון! עוד בנושא, רוב המוהלים עורכים ביקור בית בסוף הברית, על מנת לוודא שהילד אכן מחלים ועל מנת להוריד תחבושות.

לאחר שקיבלתם עוד אינפורמציה על שמות מהתנך בנים, ערכו את מסיבת הברית של הילד, אותה רציתם מזמן. תוכלו לקיים ברית מילה שגרתית, או לעניין את החברים עם אירוע רעיון. אפשר לקרוא ברכות, להכין מופעים, ומאות אפשרויות נוספות, מאחר ולטקס זה אין פורמט פרטני. נכון, מסיבת ברית נועדה עבור התינוק, אך מעשית - השמחה כולה של ההורים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il