מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

פתרון לבעיית אלרגיה הנוצרת משערות כלבים וחתולים


מדוע קיימת אלרגיה לפרוות חתולים וכלבים? אלרגיה מתפתחת כאשר המערכת החיסונית של האדם תוקפת את הגורם הזר הנכנס לגופו של האדם. במקרה של חתולים ולכלבים, הכוונה היא לתאי העור המתים שהם משאירים מאחוריהם בבית. מערכת החיסון מתייחסת לקשקשים אלו כאל פולש, תוקפת אותם ומכאן נוצרת האלרגיה עם התסמינים שאנחנו מכירים, כמו עיניים דומעות ואף נוזל.


עוד מקורות אפשריים לאלרגיה היא ריר ושתן שנשארו על הפרווה של בעל החיים. כאשר הפרווה מתייבשת תרכובת שמכונהFEl D1 שקיימת בריר, בעור, ובפרווה של כלבים וחתולים יכולה אף היא לגרום לאלרגיה. באוכלוסייה קיימים 15% שאלרגים לכלב וחתול. לרוב אנשים אלרגים יותר לחתולים כי קשקשת העור שלהם דקה וקטנה יותר.


אז מה אפשר לעשות בנידון?


לפני שאתם קונים את חיית המחמד שלכם, אנא בדקו אילו סוגי חתולים וכלבים הם בעלי פרווה שפחות גורמת לאלרגיות. ככלל , חיות בעלות פרווה ארוכה, נוטים ליצור אלרגיה חזקה יותר מאשר אלו עם פרווה קצרה יותר. לכן, עדיף לבחור חתול בעל פרווה קצרה מאשר חתול סיאמי ארוך פרווה.


ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה, שחתולות וכלבות גורמות פחות לאלרגיה מחתולים וכלבים (זכרים). לכן, לכל אלו שסובלים מאלרגיה לחיית המחמד שלהם, מומלץ לדאוג שאותה חיית המחמד תהיה ממין נקבה. הן גם נוטות להיות נוחות יותר  לטיפול.


תמיד תדאגו שהכלב או החתול שלכם יהיו נקיים. רחצו אותם תכופות וסרקו אותם לאחר כל אמבטיה. למרות התפיסה הרווחת שחתולים אינם צריכים מקלחת, ברגע שמדובר באלרגיות הם צריכים ועוד איך: פחות בשביל עצמם ויותר בשביל להוציא את האלרגנים מפרוותם הקולחת. מקלחת פותרת את בעיית הקשקשת הנושרת מעורם של הכלב או החתול שלכם. קשקשת זו היא האחראית ברובה ליצירת אלרגיה לבעלי חיים.


לאחרונה הגיע לישראל מכשיר מטהר אויר הנקרא perfect air והפועל על עיקרון של סינון מים והוא יכול לעזור לפתור את הבעיה: בבדיקות מעבדה שנערכו בלואיזיאנה שבארצות הברית, נתגלה כי ה"פרפקט אייר" שואב כ97%  מהאבק הנמצא בבית.
בתוך האבק הזה נמצאים גם קשקשי החתול והכלב הגורמים לאלרגיה.
www.perfectair.co.il

אודות הכותב:

עקי שני

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il