מאמרים - תהליך בדיקת בית וחשיבות בדק בית הדפסה מאתר מאמרים

תהליך בדיקת בית וחשיבות בדק בית

נכתב על ידי עינת בלונדר

[ הדפסת המאמר ]

 


 


לאחר רכישה של דירה בנויה מקבלן, ישנו חשש גדול של אי וודאות, השקענו את מלוא כספנו בדירה, כעת היא נראית בסדר גדול אך כרגע איננו יודעים מה יוליד יום ואיננו יודעים האם בעתיד מה שהיה לא תקין בשעת הרכישה עשוי להתגלות כעבור כמה שנים. לכן על מנת למנוע מצב של חששות זה, יש לשכור את שירותיו של מומחה לבניין, איש היודע היטב כיצד אמור היה להיות הבית, מה התקן המחייב כל בניה ומה החובה של הקבלן ביחס לביצוע תיקונים אלו. לאחר התייעצות עם מומחה זה אתם אמורים להגיע לעמוד מול הקבלן ממנו רכשתם את הבית ולהציג בפניו את הממצאים ולדרוש ממנו תיקוני ליקויים. גם במבנה הכי מפואר לא ייתכן שלא יהיה ליקויים, קבלן הגון אמור לצפות ולקבל בהבנה כאשר מתגלים ליקויים ולטפל בהם בהקדם.


 


בעקבות בנייה מואצת מאוד בשנים האחרונות, תחום בדק בית בעליה גבוה, קבלנים מאיצים תהליכי בנייה ובעקבות זאת נופלים במבחנים של בדיקת בית לאחר הבנייה. רוב הליקויים יאמר לזכות הקבלנים והמהנדסים שהיו צריכים לחתום על אישור הבניה הם לא הרסניים, רובם הם ליקויים של אי עמידה בתקנים וכן ברמות גימור נמוכות לעיתים במקומות שונים שיכלו להיעשות יותר טוב. אתם כדיירים צריכים לדעת שהדירה שלכם עברה בדיקת בית בהצלחה, בדק בית הוא לא מותרות הוא הכרח אמיתי שיש לבצע על מנת להצליח לישון בשקט ולדעת של כל מה שהיה צריך להיעשות בדירה אכן נראה טוב ולא להתעורר אחרי כמה חודשים בדירה כאשר מתגלה תקלה במבנה ועתה עליכם לשהות בדירה במהלך התיקונים או שתוותרו על איכות החיים ורמת גימור המבנה עליו שילמתם במיטב כספכם.


 


מומחה בדק בית


 


מומחה בדק בית הוא מהנדס שעבר התמחות בתחום של בדיקת בית הבנה וניתוח של בתים מוכנים, בקיא בכל החוקים והתקנים של המכון הישראלי והכי חשוב יודע מניסיונו האישי היכן בדרך כלל מסתתרות התקלות. על מנת להוזיל את השירות של בדק בית ניתן להתארגן מספר דיירים לשכירת שירותיו של מומחה בדק בית אחד שיוכל להציע לכם מחיר זול יותר בזכות פנייתכם כקבוצה ולא כיחיד.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il