מאמרים - איך לבחור את בקרת הכניסה העונה לרמת האבטחה המתאימה לך? הדפסה מאתר מאמרים

איך לבחור את בקרת הכניסה העונה לרמת האבטחה המתאימה לך?

נכתב על ידי סינריון

[ הדפסת המאמר ]


השליטה על תנועת הנכנסים היא אחד האתגרים החשובים לארגון בעידן המודרני. תחום זה מתאפיין בדינאמיות רבה לאור העובדה שגם האיומים בתקופה זו משתנים כל הזמן, החל מאיומי ביטחון כלליים ועד ריגול תעשייתי. בחירה נכונה של מערכת בקרת כניסה תלויה ובראש ובראשונה בצורכי אבטחת הארגון שלך. הטכנולוגיות הקיימות היום של בקרת כניסה יכולות לספק פתרונות יעילים להגנה על הארגון מפני ניסיונות פגיעה או מבקרים בלתי רצויים.כך, בקרת כניסה למקום עבודה המבוסס על משרד בשטח פיזי קטן עם צוות מצומצם יהיה שונה מזה הנדרש מארגון מבוזר עם מצבת כוח אדם גדולה ומספר משרדים שלעיתים אף ממוקמים במדינות שונות. מלבד זאת יש צורך לקחת בחשבון גם את הרישות והתשתיות הקיימות באזור.

איזה סוג מערכת בקרת כניסה תתאים לארגונכם?
כדי לבחור את המתאימה מבין מערכות בקרת כניסה אפשריות יש לבחון את החלופות הקיימות היום והמאפיינים שלהן:
    •  בקרות כניסה לא רשתיות (off line), כדוגמת קודן מספקות הגנה חלקית ביותר משום שדי בלחיצה על הקוד הנכון כדי להיכנס ואין אפשרות לעקוב אחר תנועת היוצאים והנכנסים.
    אמצעים פשוטים אלו אינם מספיקים לרוב כדי לענות על צורכי האבטחה של ארגונים בקנה מידה גדול המאוימים לא רק מכניסה למבנה הפיזי, אלא בעיקר לרשתות הפנימיות שלו.

    • מערכת בקרת כניסה רשתית (on line) היא טכנולוגיה מתקדמת יותר הכוללת היום מגוון אפשרויות. מערכת זו מאפשרת להפיק נתונים סטטיסטיים, לנהל הרשאות כניסה ועוד, כל זאת גם למתקנים מבוזרים ובאופן זה מספקת רמת אבטחה גבוהה יותר מהבקרות הפשוטות.
    בדומה, במידה וקיים גם שעון יציאה יכולה המערכת הרשתית לשמש גם כשעון נוכחות לעובדים לצד המענה לבעיות האבטחה. כך, היא מאפשרת רמת שליטה גבוהה יותר על המתרחש בסביבת הארגון.


פתרונות בקרה מתקדמים
אחד הפתרונות המתקדמים הקיימים היום בשוק המשמשים לצורך זה הוא בקרת כניסה ביומטרית. בקרה זו מבוססת על אמצעים לזיהוי ביומטרי, לדוגמא תווי פנים, כף יד, רשתית, קול, ועוד.טביעת אצבע הייתה הראשונה שבה השתמשו לזיהוי ביומטרי. טביעת אצבע היא הצורה הייחודית לכל אחד, שמתקבלת מלחיצת אצבע קשה מאד לזייף אותה והיא אינה משתנה לאורך השנים ולכן משמשת כאמצעי זיהוי אצל גורמי ביטחון.בקרת כניסה מסוג זה מחליפה במקומות רבים את הצורך בכרטיס לצורך כניסה ומאפשרת לפקח על התנועה הנכנסת בצורה הטובה ביותר.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il