מאמרים - גישור גירושים למול גישור בהסכמה - מגשרת עורכת דין הדרה מטר הדפסה מאתר מאמרים

גישור גירושים למול גישור בהסכמה - מגשרת עורכת דין הדרה מטר

נכתב על ידי גישור משפחתי וייעוץ משפטי הדרה מטר

[ הדפסת המאמר ]

גישור גירושים - תהליך המבוצע על ידי איש מקצוע הנפגש עם בני זוג בתהליך "שקוף" לשניהם ומסיע להם למקד את השאלות שעל הפרק, לבחון אותם, להציע מנסיונו ולכוון לפתרונות יצירתיים. ההנחה היא, שבתקופה סוערת של משבר והרבה סימני שאלה לא תמיד רואים השניים את "טובת העניין" , לעיתים ורגשות כמו כעס, עלבון, אכזבה יעוורו את עיניהם .


מטרת מגשר הגירושים היא השגת הסכם משפטי, מחוץ לבית משפט,  תוך עידוד שקיפות ותקשורת ככל הנחוץ. המגשר הוא כ"בלנדר" דרכו מעבירים בני הזוג את כלל האמוציות ,הפנטזיות הפחדים . הבלנדר מנקז רעשים, ומסנן את החומרים לעיסה חלקה יותר ונוחה לעיכול. מגשר לוקח את כל המאורעות, רגשות ונתונים אוביקטיביים בשטח ומסייע לתרגמם למציאות שאפשר לחיות עמה בנוחיות או לכל הפחות ללא אשמה או האשמה.


גירושין בהסכמה – כאן הכוונה היא ל"הסכמה" /"שיתוף פעולה" בין מספר רב של אנשי מקצוע ,  אשר מלווים את בני הזוג בתהליך פרידה. כל אחד מבני הזוג מחזיק:


1. עורך דין משלו  2. מאמן/ קוצ'ר או פסיכולוג משלו 3. לרוב גם איש כספים או רואה חשבון, 4. פסיכולוג ילדים . מדובר בצוות רב מקצועי שבדרך כלל מיומן בעבודה המשותפת בתהליך מסוג זה.


מבחינת הגישה: 


"גירושין בהסכמה" מניח שכל אחד מבני הזוג זכאי ליצוג האינטרסים שלו בעוד-


שגישור מדבר על מציאת אינטרסים משותפים וראיית התא המשפחתי , כולל הילדים, בגישה הוליסטית. כל צד מוזמן לקחת ההסכם בטרם חתימה לבדיקה והערות אצל עורך דין- אך עורכי הדין נשארים מחוץ לחדר הגישור.


הכותבת היא: מגשרת בעלת הסמכה מיוחדת ב"גירושין שיתופיים" (הסכמה) ועורכת דין חברה בלשכת עוה"ד. הדרה מטר מתאימה את הליך הגישור לזוג ולצרכים שהוא מביא עימו.


טלפון: 054-474-5085 
מייל matarhadara@walla.co.il 

אודות הכותב:

הדרה מטר  |  ייעוץ משפטי וגישור משפחה   054-474-5085  


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il