מאמרים - כאבי גב ודיקור סיני,מידע למטופל הדפסה מאתר מאמרים

כאבי גב ודיקור סיני,מידע למטופל

נכתב על ידי יוסי יגילי

[ הדפסת המאמר ]

כאבי גב,"גב תפוס",היא תופעה שכיחה במקומותינו.בין אם מדובר בכאב גב תחתון או עליון,כאבי צוואר ,עורף ושכמות,או כאב המקרין לרגלים או הידיים,כאבים ממוקדים או כאבים מפושטים,כאלה המגבילים את התנועה והתפקוד.כאב הנובע מפריצת דיסק או כאב המופיע בעת מתח נפשי.


הטיפול באמצעות דיקור סיני,אקופונקטורה,מציע טיפול טבעי,נטול תופעות לוואי ומהווה פתרון יעיל עם טווח השפעה רחוק .


על פי הרפואה הסינית קיימים בגוף מרדיאנים,תעלות של אנרגיה.


הסינים מכנים אנרגיה זו צ'י. על פי רוב קיים קשר ישיר בין מיקום נקודות אנרגיה חשובות לבין מיקום הכאב. נקודות הצ'י הסמוכות למקום הכאב עוברות שינויים אלקטרומגנטיים, והופכות רגישות מאד למגע. מה שמעניין זה שבעת האבחון, המטפל בדיקור סיני ימשש  את הנקודות הנ"ל, וילחץ עליהן קלות, לחץ שבחלק מהמקרים ישפר באופן מיידי את הכאב. לחץ מעין זה לעיתים מכונה "כאב טוב", כלומר המטופל יבקש מהמטפל להמשיך וללחוץ על הנקודה, כי היא משחררת את הכאב באזור התפוס.


המטפל בדיקור סיני ידע מייד לאילו תעלות אנרגיה שייכות הנקודות הרגישות הללו, וידקור את המטופל לאורך המרידיאן, על מנת לנקז את הכאב החוצה מהגוף.


בחירת נקודות הדיקור קצת יותר מורכבת ממה שתיארתי, שכן על פי הרפואה הסינית, ישנן טכניקות דיקור שונות ומגוונות עליהן לא נתעכב כרגע.


ברפואה סינית כמו ברפואה סינית, ההתייחסות לסיפור המקרה, תכלול גם בחירת דיקור נקודות אנרגיה, שתאזנה את מצבו הכללי של המטופל. השיפור יהיה גם בכאב ובמוגבלות התנועתית והתפקוד, וגם צפויה בהרבה מקרים עלייה ברמת האנרגיה ,תחושת יציבה טובה יותר ורגיעה.


הערך המוסף של הרפואה הסינית לעומת הרפואה הקונבנציונאלית, בהתייחסותה לבעיית הגב, היא שמלבד העדר תופעות לוואי כמו נזק לכבד עקב נטילה מתמשכת של משככי כאב, קיימת תחושת חיוניות כללית ומיקוד ,צריך להתנסות כדי להבין...


האבחון מתבצע באמצעות אבחון הלשון, הדופק, באמצעות תשאול המטופל וכן אבחון במגע דרך תעלות הצ'י ,האנרגיה.


החדרת המחטים אינה כואבת כמו זריקה ,יש משהו  ייחודי  בתחושה של החדרת מחטים באקופנקטורה, המחט מוחדרת תחילה באופן שטחי ביותר, ואח"כ ישנה החדרה נוספת, בה יחוש המטופל בדר"כ דקירה קלה מלווה בחום ובזרמים לאורך המרידיאן . ההחדרה הנוספת של המחט מחדירה אותה אל "רמת הצ'י", האנרגיה. עומק זרימת הצ'י משתנה מאדם לאדם. חלק גדול מהמטופלים מרגישים את זרימת הצ'י והחמימות, וחלק לא. אם לא מרגישים אין זה אומר שהטיפול לא עובד ,אין קשר. לדוגמה: בכאב גב תחתון עם הקרנה לרגל ,הרבה פעמים בדיקור של נקודת צ'י באזור הישבן, נקודת האישיאס ,מרגישים חלק גדול מהמטופלים זרימה חמה ומרגיעה לאורך מסלול הכאב עד לאצבעות הרגליים וחשים בהקלה.


 


שיפור בכאב: יש לצפות באופן ממוצע בטיפול ה4-5 לפחות לראות מגמה ברורה של שיפור, אגב ישנן הפתעות לטובה לפעמים...


התגובה לטיפולים הראשונים יכולה להיות "הפוכה" כלומר עלייה בסימפטומים ,עייפות מוגברת. חשוב להבין שמדובר בחלק מתהליך ריפוי וזה בסדר גמור.


סדרת טיפולים שמונה באופן ממוצע 8-10 טיפולים עשויה לשפר באופן משמעותי כאבי גב כמעט מכל הסוגים. כמובן שתמיד יש מקרים יוצאים מהכלל לכאן ולכאן, אבל כך זה על פי רוב.


לסיכום:  מי שמחפש פתרון טבעי ,נטול תופעות לוואי בעלות השלכות לעיתים ארוכות טווח ונזקים לגוף, ימצא מזור בדיקור הסיני ויופתע מטווח השפעה חיובי רחוק טווח ומעל הכל שיפור באיכות החיים.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

אודות הכותב:

יוסי יגילי מטפל בכיר כ 20 שנה ברפואה סינית,מומחה לדיקור סיני,לשיאצו,מדריך צ'י גונג.


מנהל קליניקה ביהוד.


מטפל ותיק בקופות החולים,עובד בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח פמי פרימיום והפניקס.


אתר אינטרנט http://www.metapel-sinit.co.il


טל' 052-4642828

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il