מאמרים - ביטוח ימי הדפסה מאתר מאמרים

ביטוח ימי

נכתב על ידי חיים לוי

[ הדפסת המאמר ]

כאשר רוכשים כלי שייט מנועי או שמעוניינים להעביר סחורה או מטען באמצעות כלי שייט מנועי, ניתן ואף נדרש בחלק מהמקרים לרכוש ביטוח ימי.

ביטוח כלי שייט מנועי
כל כלי שייט מנועי עד לגודל של 24 מטרים מחוייב בביטוח חובה תקף, ובביטוח צד ג' המכסה עבור פגיעות הנגרמות על ידי כלי השייט לנמצאים בקרבתו, בין אם על היבשה, במיים או באוויר. סכום הביטוח המינימאלי הנדרש על פי החוק הינו 100,000$. ביטוחים אלו מכסים עבור הנוכחים על הסיפון ועבור הנמצאים בסביבת הכלי אך לא עבור צוות כלי השייט.

תנאים בסיסיים של פוליסת ביטוח ימי
אדם הרוכש ביטוח ימי לכלי שייט מחוייב בהחזקת תעודת משיט בתוקף. נוסף כל כך, כלי השייט עצמו מחוייב ברשיון לכלי שייט המונפק על ידי משרד התחבורה. כל זאת על-פי חוק. מעבר לכך, ישנם סעיפים הנוגעים בהגבלות טריטוריאליות הנכללים בפוליסת ביטוח החובה לכלי שייט ומחייבים שהיה במיים טריטוריאלים ישראליים אלא אם הוסכם אחרת. במידה ומפרים את תנאי הפוליסה, לא יחול הביטוח. כחלק מתנאי הביטוח הימי, נדרש שכלי השייט, המיכשור בו והצייור הנלווה החיוני, יעמדו בתקנים הנדרשים ויפעלו בצורה תיקינה. חל איסור לשיט ללא אנשי צוות או בצוות חסר. ניתן לבטח יאכטות, אופנועי ים, ספינות, מפרשיות, סירות ממונעות וכלי שיט נוספים.

ביטוח מטען וסחורה המועברים באמצעות תובלה ימית
סוג נוסף של ביטוח ימי הוא ביטוח מטען וסחורה המועברים על ידי כלי שיט. הביטוח כולל נזקים המתרחשים במים, ביבשה ובאוויר.

כיסוי פוליסת ביטוח ימי
הנזקים המכוסים על ידי פוליסת ביטוח ימי הינם גניבה, התפוצצות, שריפה, תביעה ופגיעה פיזית של צד ג', עליה על שרטון, השחטה, פגיעות פיזיות בכלי השיט ופגיעות נוספות.

סוכנויות ביטוח ימי, חברות ביטוח ימי וסוכני ביטוח ימי
ישנן בארץ סוכנויות ביטוח, חברות ביטוח וסוכני ביטוח, המציעים פוליסות ביטוח ימי והם: סוכנות קדר, סוכנות ריידלר-שגיא יוגב, שרון בר – סוכן ביטוח ימי, סוכנות תורן לביטוח ימי, סוכנות ברוכשטיין, שירביט חברה לביטוח, אברהמוב יעקב, כלל ביטוח וחברות וסוכנויות ביטוח נוספות.

אודות הכותב:

מקיף שרותי אינטרנט בע"מ

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il