מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

, מקרים של פשיטות רגל, סכסוכים, תביעות על רקע דמי השכירות וחוק הגנת הדייר. עורך דין בורר ינסה לפתור את הסכסוך, המחלוקות והמאבקים המשפטיים באמצעות הליכי בוררות ומשא ומתן, ליווי, גישור והענקת דרכים יעילות לפתרון המחלוקת בין הניצים, בעלות נמוכה יותר ובקיצור משך ההתדיינות והמשאבים הרבים הכרוכים בה.


ככלל משמש עורך דין בורר כאדם המוסמך לשמוע את שני הצדדים וליתן החלטות מעין שיפוטיות לאחר בחינת הראיות ושמיעת טענות הצדדים. את פסק הבוררות יש להביא בפני בית המשפט אשר ייתן לו תוקף ואישור כדין.בעלי עסקים רבים מכניסים סעיף בוררות עוד במעמד חתימת חוזה ההתקשרות בין הצדדים ובכך למעשה מצהירים כי בכל מקרה של מחלוקת יועבר התיק הבעייתי לבורר. עם זאת ישנם אשר מגיעים לכריתת המשא ומתן בעודם מתנגדים נחרצות לקיום הליכי בוררות מאחר ובמקרה בו לא יכובד חלק מן ההסכם ותתגלע מחלוקת הרי שלא יוכלו לפנות לבקשת סעד בבתי המשפט, והמחלוקת תופנה לבוררות בלבד ללא יכולת להשמעת הטענות בפני ערכאות שיפוטיות בבוא העת.שוחרי סעיף הבוררות אשר תומכים בו עוד במעמד כריתת חוזה ההתקשרות וחתימתו, טוענים כי על אף הסיכון שבנעילת דלתות בית המשפט בפניהם הרי שלעורך דין בורר יתרונות רבים בראשם קיצור זמן ההתדיינות הארוך בבתי המשפט, הכולל דחיות וערעורים רבים, ועשוי להימשך שנים רבות.


גם אם לא הוסכם הסעיף מראש, הרי שניתן לקיים הליך זה בכל עת, אולם לצורך כך נחוצה הסכמת שני הצדדים הקשורים במחלוקת. כאשר מדובר בבוררות יקבעו הצדדים באמצעות הבורר את משך ההליך המסויים ובמידה ולא יגיעו הצדדים להסכמה תימשך הבוררות בתוך 3-6 חודשים לכל המאוחר, וזאת בניגוד גמור למשך ההתדיינות מול גלגלי הצדק האיטיים. גם העלויות הנמוכות והחיסכון בתשלום האגרות לבית המשפט נחשבים יתרון בלתי מבוטל.

אודות הכותב:

מאמרים מקצועיים אודות עורכי דין ותחומי התמחותם השונים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il