מאמרים - מדריך בטיחות לחופש הגדול - אופניים חשמליים הדפסה מאתר מאמרים

מדריך בטיחות לחופש הגדול - אופניים חשמליים

נכתב על ידי אסף רונן

[ הדפסת המאמר ]

רוכבים רבים מצטרפים למעגל המשתמשים באופניים חשמליים כל יום, וגם בני נוער רבים מגלים את היתרונות המגוונים של שימוש בהם. לעומת אופניים רגילים, אופניים חשמליים קורצים במיוחד לבני הדור הצעיר בגלל הכוח הממונע שלהם, והיכולת להגיע במהירות מקום למקום. אומנם אין צורך לקבל רישיון נהיגה עבור אופניים חשמליים אך חשוב לזכור שחובה לציית לכל חוקי התעבורה הרלוונטיים עבורם.


רכיבה על אופניים חשמליים דינה זהה לרכיבה על אופניים רגילים ולכן יש לנהוג בהם על פי כל חוקי התנועה. אם באזורים מסוימים חל איסור לרכב על המדרכה, אזי כוחו של האיסור תקף לגבי אופניים חשמליים כמו כל רכב ממונע ולא ממונע אחר. חשוב מאוד לציית לכל חוקי התנועה הכללים וכמובן לתקנות המיוחדות שנועדו לרוכבים על אופניים חשמליים וכך להגן על עצמכם ועל הסביבה מפני פגיעות.


לרכב בחוכמה


מעבר להגבלות המופיעות בחוקים לגבי גיל הרכיבה על אופניים חשמליים מומלץ להפעיל את ההיגיון ולפקח בצורה צמודה על נערים ונערות הרוכבים על האופניים. מיותר לציין שחלק מהדגמים הינם מהירים מאוד לכן עליכם לוודא שהשימוש הנעשה באופניים הממונעות אחראי והגיוני. כאמור, מעבר לתקנות הקבועות בחוק, עליכם להפעיל את שיקול דעתכם לאפשר לילדכם להשתמש באופניים חשמליים רק אם אתם משוכנעים שיעשו זאת בצורה שקולה ואחראית.


בעת החופש הגדול הרחובות השונים והמרחב הציבורי בכלל עמוס בילדים ובני נוער ולכן יש לרכב בזהירות רבה. רכיבה בלתי אחראית מצידכם או מצד הילדים שלכם עלולה להסתיים בתוצאות קשות ולכן חובה להקפיד על השימוש הנכון באופניים ולוודא שהמשתמשים בהם עושים זאת כראוי.


שימוש באמצעי בטיחות


רכיבה על אופניים חשמליים מחייבת נקיטה באמצעי בטיחות כפי שמפורט בחוק. חשוב לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים ולהוסיף בעצמכם, על פי שיקול דעתכם אמצעים נוספים שיעניקו לכם את ההגנה הנדרשת. מעבר לאמצעי ההגנה הבסיסיים כמו קסדה, ביגוד מיוחד ומגנים שונים, חשוב גם להקפיד על היראות ובולטות. כמו בכל רכיבה על אופניים , חובה לדאוג לכך שתיראו היטב לשאר המשתמשים בדרך ובכביש.   


 

אודות הכותב:

אופניים חשמליות 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il