מאמרים - צחוק הדפסה מאתר מאמרים

צחוק

נכתב על ידי אליסה דונצ'ו

[ הדפסת המאמר ]

מהו צחוק ולמה אנשים צוחקים, אף אחד לא יכול להסביר באופן ברור. יחד עם זאת, קל להבחין בכך כי צחוק ומצב רוח הולכים ביחד.


מדענים גילו שצחוק לא רק מלווה במצב רוח מצויין, אלא גם מעורר את מערכת החיסונית במאבק נגד אויבי הגוף. אדם צוחק מפעיל לימפוציטים אשר מגבירים את הנוגדנים, העוזרים להתגבר על המחלה. אנדורפינים - "הורמון האושר" המיוצר על ידי נוירונים חוסם את זרימת אותות הכאב למוח וגורם לתחושת הנאה ואופוריה.


בן אדם שצוחק, מעורב בסוג של פעילות גופנית - הוא מזיז את החזה, כתפיים, מרפה את שרירי הצוואר, הגב והפנים. לחץ דם עולה מעט, דופק מואץ, אשר מסייע לשפר את אספקת הדם לכל האיברים הגוף וכתוצאה מכך גורם לשיפור הנשימה, משפר את עבודתה של מערכת העיכול ואף מוריד את רמת הכולסטרול!


הוצאת האנרגיה על צחוק של חמש דקות והשפעותיו על הגוף שווים לארבעים דקות של ריצה קלה. מסייע במאבק עודף משקל וחוסר פעילות גופנית.


אז מה, עכשיו להכריח את עצמי לצחוק? אתם שואלים. והתשובה היא כן! פסיכותרפיסטים רבים טוענים כי שיפור אצל אנשים הסובלים מדיכאון קשה מתחיל מחיוך.


ככל שאנו גדלים, אנו מאבדים את היכולת לצחוק ולהנות מדברים שטותיים. מה שפעם גרם לנו להתפקע צחוק, כרגע, במקרה הטוב בקושי מעלה חיוך על השפתיים.


תינוק צוחק - סימן לבריאות. 


הרבה יותר קל לפגוש ברחוב נערה צוחקת, מאשר אישה מבוגרת צוחקת. חוץ מזה, צחוק ללא סיבה נחשב למגונה בחברה.


בעידן שבו אנו חיים, עם כל הלחצים והמחשבות, צריך לצחוק בכל הזדמנות אפשרית. למרות שדיי קשה לגרום לעצמך לצחוק בכוח, פסיכולוגים רבים מאמינים כי זו מיומנות שניתן לפתח עם הזמן - במהלך הבוקר לנסות למתוח את השפתיים בדומה לחיוך ולומר לעצמך כמה מילים טובות: "אני טוב ויפה, אינטליגנטי ונדיב, עשיר ומאושר" חייכתם? חזרו על הפעולה שנית.


רופאים טוענים כי נדרש 17 דקות של צחוק מתמונות מצחיקות או סרטונים מצחיקים כדי להתגבר על הדיכאון.


אז שיהיה לכם יום מצחיק


 


 

אודות הכותב:

היתרון העיקרי של הכותב, הוא לדעת מה לא צריך לכתוב.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il