מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

"מה יתן לי ללמוד קורס רייקי?" זאת שאלה שהרבה שואלים. איך זה עוזר בחיים? למה צריך?  למשמע התשובה "זה מלמד איך לחיות דרך חיים מרפאה" רק עולות עוד שאלות: ומה, זה מתאים רק לאנשים חולים או שזה מניח שכולם חולים??? ואם אני לא חולה למה אני צריך ללמוד דרך חיים מרפאה?  בשלב הזה, אני בדרך כלל פוגשת סוג של רוגז סמוי על האמירה הכביכול מתנשאת שמקופלת בהנחה שיש צורך ללמוד דרך חיים שתרפא אותנו. אני מחייכת בפנים בהבנה, היות שאני נזכרת במפגש שלי עם הרייקי: הגבתי בחוסר עניין להצעה ללמוד ריפוי לא היה לי שום עניין להיות מטפלת ולגבי ההצעה בקורס רייקי ללמוד לטפל בעצמי באמת שלא ראיתי כל צורך (הרי אני לא חולה!)  – לא חשבתי שמתח, חוסר שקט פנימי, עייפות, תחושה פנימית "של בשביל מה כל זה?" קשורים איכשהו בצורך לריפוי. מהסתכלות סביבי – זה נראה לי יותר כמו החיים עצמם. הרי תפקדתי כמו כולם ועם קצת מאמץ אפילו הרבה יותר טוב מכולם... 


לוקח בדרך כלל זמן להבין מה הוא התקן שהרייקי מניח בהגדרתו ל"חיים" ולבריאות. האמת שזה משהו שכל הזמן גדל, בתוך הבנתנו והרגשתנו את החיים. אני מבינה היום שחלק מלחיות דרך חיים מרפאה טומן בחובו גילויים מופלאים לגבי מה זה להיות בחיים, כשהכלים שהרייקי מציע הם חלק משגרת היום. ואין בעיני דבר יותר מרתק מלגלות את דרך החיים הזאת בעוד ועוד רבדים.


קורס רייקי מלמד לחיות חיים בריאים, חיים שיש בהם שמחת חיים, סקרנות, חיוניות, תחושה ש"הכל בסדר כפי שהוא", עמדה של אומץ וכוח להתמודד עם שינויים. נגיש לכל אדם. דרך חיים מרפאה מובילה אותנו למצב שאמונתו הפנימית , כלומר, הנחת הבסיס שלנו היא שחיים שיש בהם סקרנות, חיוניות, שמחת חיים,  תחושה ש"הכל בסדר כפי שהוא",  מעין עמדה של אומץ וכוח להתמודד עם שינויים – הם לא חיי מותרות אלא זכות בסיסית של כל אדם. ושזה באמת אפשרי. חיים כאלה לא תלויים בשום נכס נצבר – לא חומרי, לא חוויתי ולא השכלתי. כל אחד יכול להגיע לחיים כאלה, חיים שיש בהם תנועה מתמדת של צמיחה לעבר התכלית שלנו תוך הרגשת רווחה ושיפור באיכות החיים. זה דורש להיזכר בכוחות שאנחנו לא זוכרים שיש בנו ולכן לא מפעילים באופן רגיל ביום יום, ולבנות משמעת פנימית  (של תרגולות )שמזכירה לנו להשתמש  נכון בכוחות האלו.


 

אודות הכותב:

אליס סלפטר M.Sc מאסטר רייקי מטפלת רייקי ומנחה קורסי רייקי - תודעה מרפאה .


עוד מידע בנושא - באתר מיתאם.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il