מאמרים - 10 סיבות טובות לעיקור או סירוס חיית המחמד שלכם הדפסה מאתר מאמרים

10 סיבות טובות לעיקור או סירוס חיית המחמד שלכם

נכתב על ידי דר. נדב מרחבי

[ הדפסת המאמר ]

 


10 סיבות טובות לעיקור/סירוס חיית המחמד שלכם


המאמר הבא מבוסס על 10 הנקודות כפי שפורסמו ע"י "צער בעלי חיים ארה"ב" (ASPCA)


*אם ברשותכם חתולה או כלבה – עיקור בגיל מוקדם יאפשר לה לחיות חיים ארוכים יותר. עיקור מוקדם מונע את סרטן העטין, סרטן הרחם ודלקות רחם.


*סירוס של הכלב או החתול יאפשר מניעה של סרטן האשכים.


*הנקבה לא תראה סימני יחום – דימום בבית למשך מספר ימים (כלבה) או התנהגות שונה מדי 3 שבועות, כולל יללות ומתן שתן בבית במטרה למשוך זכרים (חתולה). בעלי כלבות לא מעוקרות לעיתים מוצאים עצמם "במצור" בביתם בגלל כלבים זכרים המנסים להגיע אל הכלבה המיוחמת.


*הזכר (כלב או חתול) המסורס לא ינסה לברוח מהבית בכל רגע בו יש נקבה מיוחמת באיזור. בריחה מהבית עלולה להוביל לתאונות דרכים או ריבים בין זכרים ופציעה מנשיכות.


*סירוס הזכר עוזר בשיפור ההתנהגות ומרגיע אותו. סירוס בשילוב אילוף מאפשר שינוי התנהגותי דרמטי של כלבים זכרים.


*סירוס או עיקור אינו גורם להשמנה – רק האוכל גורם להשמנה. אם תקפידו להאכיל את חיית המחמד בכמות הנכונה ולשמור על פעילות, היא לא תשמין.


*חסכון משמעותי בכסף – כלבים מעוקרים/מסורסים זוכים בהנחה משמעותית בחיסון הכלבת השנתי, חיסון חובה במדינת ישראל. כמו כן, מניעת מחלות ע"י ניתוח העיקור/סירוס זולה בהרבה מאשר הטיפול במחלות וכמובן חוסכת סבל רב לחיה.


*עיקור/סירוס תורמת לחיי הקהילה – באיזורים מסוימים בארץ, חיות בית נטושות מאפשרות הפצת מחלת הכלבת (היכולה לעבור לבני אדם), פוגעות בחיות הבר ועלולת לגרום לתאונות דרכים ע"י "הפתעת" הנהג.


*גידול חיית מחמד בבית יכולה לאפשר לתינוקות להתרגל לאלרגנים ולמנוע תגובות אלרגיות, כגון אסטמה, בשנים מאוחרות יותר. ליטוף חיית מחמד ידועה כמפחיתת לחצים וחרדות בבני אדם. חיית מחמד מעוקרת ובריאה = אושר לשנים ארוכות יותר!


*סירוס/עיקור מונעים הולדת גורים לא רצויים. בישראל מומתים אלפי כלבים וחתולים מדי שנה מאחר ולא נמצא להם בית. אלפים רבים מוצאים את מותם ברחוב.


ניתוח הסירוס/עיקור מבוצע באופן שגרתי ע"י רופאים וטרינריים. הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה וניתן לשחרר את החיה הביתה באותו היום. חובה להתיעץ עם רופא וטרינר לגבי הסיכונים הכרוכים בניתוח.


 זיכרו כי עיקור וסירוס הם ניתוחים הכרוכים בהרדמה מלאה. מומלץ לוודא עם הווטרינר שלכם כי חיית המחמד בריאה ויכולה לעבור פרוצדורה זו. הווטרינר לרוב ימליץ לכם לבצע בדיקת דם על מנת לוודא כי ההרדמה תעבור בשלום.

אודות הכותב:

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 050-7955525 www.vettlv.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il