מאמרים - עדכון של תוכנית עסקית הדפסה מאתר מאמרים

עדכון של תוכנית עסקית

נכתב על ידי עידן שלומן

[ הדפסת המאמר ]

כל בעל עסק החל מן העסק הקטן ביותר ועד העסק הגדול ביותר יודע כמה חשוב שתהיה ?תוכנית עסקית, כמובן שחשוב מידי פעם לבצע עדכון של תוכנית עסקית על מנת שלא יהיו דברים אשר אנו לא נשים לב אליהם ואז יהיה לנו בעיות וכתוצאה מכך המכירות ירדו באופן משמעותי ואנו נהיה בהפסד.


ישנם שבעה מצבים קריטיים אשר בהם חובה לבצע עדכון תוכנית עסקית :  1. תקופה פיננסית – כאשר בפתח נמצאת לה תקופה פיננסית חדשה מומלץ וחשוב כי אנו נעדכן את התוכנית העסקית ברוב המקרים מבצעים עדכון של תוכנית עסקית פעם בשנה או כל רבעון ישנם אנשים אשר הם דואגים לעדכן את התוכנית העסקית כל חודש (כמובן רק אם העסק שלך עוסק בתחומים אשר הם משתנים ומתחדשים במהירות).

  2. מימון – אם צריך להביא מימון נוסף חובה לעדכן זאת אצל תוכנית העסקית על מנת לאפשר לבעלי ההון לבדוק את העסק בצורה יותר מעמיקה וטובה.

  3. שינוי מהותי בשוק – אם מתחרשים שינויים מהותיים בשוק העבודה חשוב מאוד לבצע עדכון של ?תוכנית עסקית. כיוון שאם שינויים אילו לא יעודכנו יכול להיווצר מצב אשר בו יהיו לנו מתחרים חדשים, איבוד של לקוחות פוטנציאלים, פספוס של טרנדים חדשים אשר צצים בשוק והם מושכים לקוחות רבים וכדומה.

  4. פיתוחים והמצאות – אם הוחלט כי בעסק יפותחו שירותים או מוצרים חדשים או טכנולוגיה חדישה וייחודית חשוב מאוד לרשום שינויים אלו בתוכנית העסקית.

  5. כאשר חל שינוי במבנה הניהולי – אם חל שינוי במנהלים זה משפיע באופן ניכר על תוכנית העבודה לכן חשוב מאוד לעדכן את התוכנית העסקית. מנהלים חדשים אשר הם הצטרפו לעסק יעזרו בהכנתם של תוכניות מעודכנות שונות, הסקת מסקנות, הצבת יעדים ומטרות חדשות.

  6. חצייה של מחסום קיים – אם העסק הפך מלהיות עסק קטן עם מעט עובדים והוא עבר שינוי וכעת יש מספר רב מאוד של עובדים יש לעדכן את התוכנית העסקית על מנת שתצוין ההתפתחות והשינוי המהותי של החברה, כמובן שחשוב גם לציין מה הם התוכניות העתידיות.

  7. שיקוף של המציאות –אם התוכנית העסקית לא משקפת את המציאות חובה לעדכנה מיד היות ואם התוכנית לא משקפת את המציאות זה יכול לגרור אותנו לבעיות מבלי שנשים לב לכך.


ניתן לראות כי חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולעדכן מידי כמה זמן את התוכנית העסקית כיוון שאם לא נעדכנה נוכל להיקלע לצרות כלכליות רציניות מבלי לשים לב לכך.


 

אודות הכותב:

המאמר נכתב על ידי עידן שלומן.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il