מאמרים - כיצד צומחים ממודעות של קורבנות למודעות של שחרור? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד צומחים ממודעות של קורבנות למודעות של שחרור?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


כיצד צומחים ממודעות של קורבנות למודעות של שחרור? / מאת יואב ברנזון


 


 


הקורבן


 


הקורבן הוא אדם שאינו מאפשר לעצמו ואינו מתיר לעצמו לעשות את מה שהוא רוצה. יש לו תירוצים למכביר, כולם אשמים בעיניו, הכוח נמצא אצל אחרים ותמיד ישנם מעצורים ופחדים.


 


הקורבן הוא אדם שמסרס את עצמו. הוא מאשים את כל העולם אבל ביסודו של דבר הוא פוחד. קורבן הוא אדם שאינו מעיז להקשיב לעצמו ולסמוך על עצמו. 


 


 


 


ביקורת ואשמה


 


ביקורת ואשמה הם הכלים של הקורבן. קורבן בטוח שרק אם אחרים ישתנו הכל יהיה טוב, אבל הוא אינו מאמין שהוא עצמו מסוגל להשתנות. קורבן הוא אדם שתולה את הכוח בחוץ במקום בפנים, בתוכו.


 


הקורבן מבקר אחרים על כך שהם מרשים לעצמם, כי הוא אינו יודע כיצד להרשות לעצמו. הוא מקנא ביכולת של אחרים לעשות מה שהם רוצים, הוא זועם כשהם לא עושים חשבון לאחרים, הוא כועס על החופשיות של אחרים והוא מאויים ממנה.


 


 


 


החופשי


 


אדם חופשי הוא אדם שהחליט להפסיק להיות קורבן והתחיל להתיר לעצמו להיות חופשי. אדם חופשי הוא אדם שהחליט להאמין בעצמו ולסמוך על מי שהוא באמת.


 


אדם חופשי הוא אדם שהפסיק להאשים אחרים והתחיל לאהוב את עצמו ולממש את הרצונות שלו. אדם חופשי הוא אדם שעושה מה שטוב לו מבלי לתת דין וחשבון על כך לאף אחד.


   


 


 


להרשות לעצמי


 


אדם חופשי הוא אדם שאינו מבזבז את זמנו בניסיון לעצור ולאסור על אחרים להיות מי שהם. במקום זאת, הוא עסוק בלהרשות לעצמו להיות מה שהוא, וזהו שחרור אדיר מתקיעות ותסכול.


 


אדם חופשי הוא אדם שמפרגן לעצמו, אינו מנסה לחנך אחרים, לומד לבטוח בעצמו ובתחושות שלו, מרוכז יותר בעצמו ופחות באחרים וחי עם עצמו בשלום.


 


 


וטיפ לסיום: כדי להפוך מקורבן לאדם חופשי יש לעשות שני דברים: הראשון, להפסיק להאשים אחרים. השני, להתחיל להגשים חלומות.


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il