מאמרים - העתיד כבר כאן - מקרן קול - מהפכת מערכת קולנוע ביתית הדפסה מאתר מאמרים

העתיד כבר כאן - מקרן קול - מהפכת מערכת קולנוע ביתית

נכתב על ידי תמיר פרל

[ הדפסת המאמר ]

מהפכת מערכות הקולנוע הביתי - מקרן קול


עם בוא המסכים הדקים לשוק, נראה שמערכות הקולנוע הביתי הפכו למוצר מבוקש ביותר. איכות השמע של המסך הדק לעולם לא יגיע לאיכות השמע ממנה נהננו בטלויזיות ה-CRT, ה"בומבות" של פעם, מה שנקרא. הסיבה לכך היא עצם העובדה שעל מנת לקבל את המוצר המוגמר הדק להפליא, היה צורך "לכווץ" באופן ניכר את הרמקולים שבמסך. התוצאה - מסכי טלויזיה דקים להפליא אך עם איכות שמע ירודה במיוחד.


על מנת להשלים את הפער שבין איכות השמע לאיכות התמונה, הגיח לשוק מוצר חדש הנקרא - "מערכת קולנוע ביתית". מערכת זו מורכבת ממגבר (רסיבר) וסט רמקולים פנימיים שכשמחוברים יחד היוצרים הרמוניה של סאונד איכותי להפליא. החיסרון המובהק שבמערת שמע שכזו הוא עצם העובדה כי יש להתקין את סט הרמקולים בגובה האוזניים ובצורה היקפית בחדר. לכן, יש לרוץ עם כבל רמקול לאורך דפנות החדר על מנת להגיע לרמקולים האחוריים בכדי שישלימו את אפקט השמע ההיקפי (סראונד). להתקנת מערכת שכזו יש צורך במתקין מקצועי ועלות ההתקנה עלולה להגיע למאות שקלים. מסיבה זו, לקוחות רבים בחרו להימנע מבחירת מערכת קולנוע ביתית.


מהו מקרן קול?


בשנים האחרונות חברות רבות פיתחו טכנולוגיה מתקדמת הנקראת מקרן קול או מקרן סאונד. מוצר זה הוא פריצת דרך טכנולוגית מדהימה המשאירה למערכת הקולנוע הביתית המיושנת אבק. פריצת דרך זו הגיעה בעקבות סלידה משמעותית מצד הצרכן ממערכות הקולנוע הביתי המסורתיות. הסיבה העיקרית לסלידה נגרמה כיוון שקשה להטמיע את הרמקולים של המערכת בחלל החדר באופן אסתטי ועיצובי. למרות החציבות בקיר, למרות שהחוטים של הרמקולים יכולים לעבור דרך הקירות, צורת הרמקול ומיקומו בחדר פשוט הווה בעיה עיצובית מבחינת הצרכן. למקרן קול של ימאהה שמור הכבוד הגדול של מקרן הקול המעוצב והמבוקש ביותר בשוק האודיו כיום, אף על פי שישנם מקרני קול מעולים של חברות רבות אחרות.


בניגוד למערכות סטריאו סטנדרטית, מקרן הקול בנוי ממגבר פנימי חזק במיוחד ומעשרות רמקולים המכוונים למיקומים שונים ה"זורקים" סאונד לחלל החדר ולגיוונים שונים. מקרן הקול מפיק סאונד בתדרים שונים אשר מקפצים לאורך הקירות ומגיחים מאחורי המאזין. העיצוב המרהיב של המוצר משלב אותו באופן שלא יתואר יחד עם מסך הטלויזיה הדקיק, ניתן להניחו על המזנון או לתלות על הקיר. עם מקרן הקול, אין צורך בהרצת חוטים ואין צורך בהתקנה מסובכת (אף על פי שעל מנת להפיק ממנו את המיטב בצורה הטובה ביותר, יש צורך בבעל מקצוע).

אודות הכותב:

סטריאו סאונד שיווק מערכות קולנוע ביתי


לייעוץ ופרטים נוספים:


surround-sound.co.il


בברכה,


צוות סטריאו סאונד


052-9097651

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il