מאמרים - חדש בכבישי ישראל: אופניים חשמליים הדפסה מאתר מאמרים

חדש בכבישי ישראל: אופניים חשמליים

נכתב על ידי סבתא ללה

[ הדפסת המאמר ]

ישנם סוגים רבים של אופניים חשמליים, שכיום כבר נמכרים בארץ. "התחלנו למכור אופניים חשמליים לפני יותר משנה, ועד עכשיו נמכרו מאות זוגות", אומר בעל חנות האופניים החשמליים "סטור אלקטרוניקה" ומוסיף: "קהל היעד מגוון, החל משלולי רישיון נהיגה וכלה בתושבי תל אביב החיים את בעיות התנועה והמחסור בחניה באופן יום יומי". 


המהירות הממוצעת של אופניים חשמליים נעה בין 22 ל-30 קמ"ש, האופניים הנמכרים בארץ הנם על פי התקן האירופאי, כלומר מוגבלים לעד לנפח מנוע של 250W. האופניים החשמליים מגיעים עם מנגנון בטיחות המאפשר הפעלה של המנוע אך ורק בעת סיבוב הפדלים. 


מחיר האופניים החשמליים מתחיל מ3900 שקלים לאופניים עם סוללות ג'ל עופרת/חומצה, וכ-4500 ש"ח לאופניים עם סוללת ליתיום. סוללת הליתיום מייקרת באופן משמעותי את האופניים והיא החלק היקר בהם, יש להבחין כי סוללת ליתיום נותנת לרוכב מחזור רב יותר של טעינות וכן אורך חיי סוללה ארוכים יותר מהסוללות האחרות.


האופניים החשמליים ירוקים לסביבה, אינם פולטים גזים מזהמים וחוסכים לצרכן זמן יקר על מציאת חניה, תשלום חניה, והיתרון המשמעותי עבור הצרכנים הוא בכך שהם לא מחויבים בכל רישוי או ביטוח. 


אופניים חשמליים מתקפלים הקיימים בחנות בה ביקרנו, באים עם שלדת אלומיניום קלה, סוללות ליתיום הקלות באופן משמעותי (כ40% פחות) מסוללות העופרת, ומנוע בילד-אין על גלגל האופניים. במבט ראשון האופניים נראות כאופניים רגילים לכל דבר ועניין.


משקל האופניים הוא דבר חשוב, שמומלץ לא להקל בו ראש. יש לקחת בחשבון שאופניים חשמליים קורצים מאוד לגנבים ולא מן הנמנע שתאחסנו אותם בתוך הבית, או במחסן ולכן רצוי שיהיו קלים ככל האפשר לנשיאה.


אופניים מתקפלים נותנים פתרון נוסף לאחסון בתוך בגז' הרכב, וכן קל יותר להרים אותם מקופלים ולהניחם לידכם במקום העבודה. 


לסיכום, אני ממליץ על אופניים חשמליים ורואה בהם את הטרנד החדש. מאוד נוח, פרקטי ומהנה - אנא מכם רכבו עם קסדה, פנסים, מחזירי אור ושימו לב לבטיחות האישית שלכם בזמן הרכיבה.


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il