מאמרים - איפור, מאפרת מקצועית ומה שביניהם הדפסה מאתר מאמרים

איפור, מאפרת מקצועית ומה שביניהם

נכתב על ידי מירי דוק

[ הדפסת המאמר ]

כמו ביתר הענפים המקצועיים, גם בתחום איפור מקצועי שולטים כללים. מאפרת מקצועית לעולם לא תסתמך בפועלה רק על חוש הטעם והריח, אלא תדבוק במבנה קבוע ושיטתי שעליו תוסיף את העדפותיה הסובייקטיביות באשר למאופרת.


האיפור היה נפוץ בחברות אנושיות מימי התנך ("כי-תקרעי בפוך עיניך--לשוא, תתיפי", ירמיהו), דרך רומא, יוון ומצרים העתיקות ועד לאמצע המאה העשרים. לדוגמא: קברים מצריים עתיקים חשפו בפנינו את צפונות הטיפוח המצרי הקדום בכלי איפור, חומרי איפור ותיאורים כתובים על מנהגי הטיפוח באותה תקופה. תכשירי האיפור השונים כוללים אודם, שפתון (ליפסטיק), מייק-אפ, קונסילר, פודרה, מסקרה, צלליות לעיניים ועוד.


איפור מקצועי הפך ברבות השנים לתחום שלם ומקיף בפני עצמו, בו המאפר אינו אלא אמן, המושח את פני המאופר בצבעים ההופכים אותו לאדם שרצה להיות ובכך מעניק לו תחושת ביטחון בפני כל מאורע.


מטרתו של איפור מקצועי הוא לא רק בהתאמת הצבעים לגוון העור, אלא גם בשילובם של הצבעים והתאמתם לצורת הפנים של המאופר. כך לדוגמא, ניתן באמצעות איפור בצבעים מסוימים להבליט חלקים מסוימים ולהסתיר אחרים, לשנות את צורת הפנים או העיניים, ליצור אשליה אופטית של פנים עגולות או מאורכות וכדומה.


יחד עם זאת, חשוב לזכור כי ביכולתו של האיפור גם לחבל במטרותינו, שכן באם נתאפר לדוגמא בכבדות לראיון עבודה או לדייט, אל לנו להתפלא שלא עלה בידנו לזכות במשרה הנכספת. על כן, חשוב כי כל אישה אשר רוצה להפיק את המיטב מעורה תתייעץ עם מאפרת מקצועית אשר תבנה עבורה תוכנית איפור מסודרת שתלווה אותה בהכנות לפני כל מאורע.


בעבודתי כמאפרת מקצועית למדתי להתחשב בגורמים רבים על מנת להגיע לאיפור מושלם. במהלך עבודתי אני מייחסת חשיבות לסוג האירוע, בגדיך, מבנה פניך, גוון עורך ושיערך, עמידות חומרי האיפור, סוג הצילום והתאורה והכל תוך שימת דגש על טעמך האישי.


אני מזמינה אותך להתרשם מעבודותיי ולקבוע עימי פגישת היכרות בה נוכל לבחור יחד את הסגנון המתאים לך ביותר ולהחליט על הגוונים בהם יבוצע האיפור על מנת שנוכל לייצר עבורך את המראה המושלם ליום האירוע.

אודות הכותב:


מירי דוק - מאפרת וקוסמטיקאית מקצועית
נייד: 050-6360003
אתר: www.miridok.co.il
דוא"ל: makeup@miridok.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il