מאמרים - האם יש קשר בין שכבת זרע לבין תופעת נשירת שיער? הדפסה מאתר מאמרים

האם יש קשר בין שכבת זרע לבין תופעת נשירת שיער?

נכתב על ידי alona deutsch

[ הדפסת המאמר ]

ב"ה


נשירת שיער / התקרחות


תופעת נשירת שיער או התקרחות היא תופעה מאוד נפוצה בקרב בני אדם. לתופעה של נשירת שיער ישנם המון סיבות , אבל ישנה סוג של התקרחות שיער מאוד מאוד נפוצה והיא התקרחות אנדרוגנית. התקרחות זו קשורה באופן די מוחלט להורמונים בגוף ותלויה בהם, במיוחד להורמונים הגבריים, "טסטוסטרון" ו "דיהידרו - טסטוסטרון" (DHT). שתי הורמונים אלו הם בעצם הורמוני מין. ידוע גם שלהורמוני מין הנשיים כגון אסטרוגן ופרו אסטרוגן יש תפקיד חשוב בסוג זה של נשירת שיער או התקרחות. האם יש קשר בין התקרחות זו לבין שכבת זרע?


האם יש קשר בין נשירת שיער ושכבת זרע?


הרמב"ם - רבי משה בן מימון - גדול ישראל ,פוסק הלכה, מדען ורב גדול כתב שיש קשר בין שכבת זרע לבין תופעת נשירת שיער, האם הוא התכוון לתופעת התקרחות אנדרוגנית? מי יודע.. ידוע למדע שיש קשר בין פעילות מינית לבין שינויים הרומונאלים שקשורים להורמונים כגון טסטוסטרון. וידוע גם שרמות גבוהות של ההורמון "דיהידרו טסטוסטרון" - הורמון מין גברי , יכולות לעשות בעיות קשות לזקיקי שיער הרגישים אליו ואף לגרום לתופעת התקרחות או נשירת שיער.


הנה דברי הרמב"ם כל שכבת זרע:


משנה תורה - ספר המדע - הלכות דעות פרק ד':
''שכבת זרע היא כוח הגוף וחייו ומאור העיניים וכל שתצא ביותר הגוף כלה וכוחו כלה וחייו אובדים הוא שאמר שלמה בחכמתו אל תיתן לנשום חילך. כל השטוף בבעילה זקנה קופצת עליו. וכוחו תשש. ועיניו כהות. וריח רע נודף מפיו ומשחיו ושער ראשו וגבות עיניו וריסי עיניו נושרות ושער זקנו ושחיו ושער רגליו רבה, שיניו נופלות והרבה כאבים חוץ מאלו באים עליו. אמרו חכמי הרופאים אחד מאלף מת בשאר חולאים והאלף מרוב התשמיש. ''


 אודות הכותב:

התקרחות

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il