מאמרים - דילמת האיפור בגיל ילדות הדפסה מאתר מאמרים

דילמת האיפור בגיל ילדות

נכתב על ידי מירי דוק

[ הדפסת המאמר ]

עולם האיפור והיחס אליו השתנו פלאים בשנים האחרונות, אך דילמת האיפור בגיל הילדות עדיין נותרה שנויה במחלוקת. מצד אחד, מראה מאופר בגיל צעיר מדי מהווה הצהרה גלויה נגד מוסכמות חינוכיות וחברתיות ומחייב לרוב את הילדה באיבוד תמימותה. מצד שני, תופעה חברתית חדשה זו מגדילה את תחושת הביטחון העצמי בקרב אותן ילדות ואף אין לכך כל נזק מבחינה פיזיולוגית לעור הפנים.


בילדותי למשל, אני זוכרת כי לא ייחסתי חשיבות רבה מדי לצורך לאפר את עצמי. המקסימום שעשיתי היה לשים טיפה מסקרה וגם זה של אימא ובשקט, בלי שישימו לב. ובכל זאת הרגשתי הכי יפה שיש ובלי צורך להסתתר מאחורי צבעים ושכבות של מייק אפ. החיים כאילו היו פשוטים יותר, נטולי צבע אך רוויים בחיים שבעניי נראו מאוד אמיתיים וכמו שילדים צריכים לחיות אותם.


היום, בעידן ה"בת - מיצוו'ש" לכל ילדה בת 8 יש קיט שלם של איפור המכיל רפרטואר עשיר בצלליות, סמקים, מייק אפים, מסקרות, המון גלוסים וטונות של לקים.. ונדמה לחשוב כי המראה החיצוני הוא הדבר היחיד שמעסיק את עולמן הקט. כל זה חלק מתופעות ההתבגרות המוקדמת הנובעות בעיקרן מהשפעות התכנים באמצעי המדיה השונים שמשדרים כמדי יום "שלהיראות צעירה, מאופרת ורזה זה הכי יפה שיש".


האמת היא, שבתור אמא התופעה החדשה הזו מאוד לא נוחה לי, אך עם הזמן השכלתי להשלים עם הדבר מתוך מסקנה כי העולם שייך ולצעירים וכי עמידה מנגד תזיק יותר מאשר תועיל לאינטרס האימהי הכללי שלי.


יחד עם זאת, חשוב גם שלא להזניח את אינסטינקטים האימהיים שלנו ולהעניק לילדותינו, המאפרות המתחילות, הכוונה מתאימה רגע לפני שהן מעצבות את אישיותן ברבים באמצעות צבעי אדמה על פניהן. מדוע לעשות זאת? משום שהרי הילדה שלך לא יודעת באמת כיצד לאפר עצמה, איזה איפור יהלום את פניה ומה הכמות הרצויה במריחה. לכן אני ממליצה בחום לקחת את הילדה למאפרת מקצועית אשר תשב עימה אחת בסדנת איפור ותבנה לה תוכנית איפור אישית ותעניק לה ידע רחב יותר באשר למוצרים השונים ואופן השימוש בהם.


באופן כללי, לילדה בת 8 שמתעקשת להתאפר מספיק גם סומק, מסקרה וגלוס בשביל להראות זוהרת היא רק צריכה לשמוע זאת מהגורם המתאים. כמובן שניתן "לתאם עמדות" עם המאפרת לפני ושתכוון את הסדנה לפי האג'נדה של האימא. זה כלי נהדר שיסביר לילדה שאין טעם בהמון איפור בשביל להיות IN .


שלכן בנות,
מירי דוק

אודות הכותב:


מירי דוק - מאפרת וקוסמטיקאית מקצועית
נייד: 050-6360003
אתר: www.miridok.co.il
דוא"ל: makeup@miridok.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il