מאמרים - בחנו את עצמכם - האם אתם אנשים פשרנים, אידיאולוגים או משלבים? הדפסה מאתר מאמרים

בחנו את עצמכם - האם אתם אנשים פשרנים, אידיאולוגים או משלבים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


בחנו את עצמכם - האם אתם אנשים פשרנים, אידיאולוגים או משלבים? / מאת יואב ברנזון


 


 


הפשרן


 


הפשרן הוא אדם "פוליטי". אצלו שום עיקרון אינו באמת חשוב, על הכל ניתן לנהל משא ומתן וכל בעיה ניתנת לפיתרון. הפשרן הוא אדם של שלום, של מהלכים, של אסטרטגיות ושל הסכמים.


 


הוא נמנע מעימותים חזיתיים, מהתקפות, ממלחמות צדק ומקרבות. הוא מעדיף להיות "עם" האנשים ולא "נגדם". הוא יחייך, יסתיר את האמת שלו, ישאף להגיע תמיד למצב של רווח (אישי והדדי). הוא איש החיים האמיתיים, מבין שיש פשרות, שהעולם לא מושלם ושכדי לעשות ולהתקדם חייבים לעגל פינות. 


 


 


 


האידיאולוג


 


האידיאולוג הוא אדם "אמיתי". אצלו העיקרון הוא הדבר החשוב ולא המציאות או מה אחרים חושבים. הוא אינו מוכן לנהל משא ומתן על הדברים שחשובים לו. הוא בז לפשרנים ורואה אותם כפחדנים וכמוגי לב.


 


האידיאולוג הוא אדם נוקשה, כבד, ישיר, בוטה, אמיתי עד כאב. זהו אדם מיוסר שאינו מצליח לנצל את החיים ולמצות אותם כי הוא נקי מדי, ישר מדי, מצפוניסט מדי. זהו אדם כעסן, לוחם, שש אלי קרב, מעורב תמיד במאבקים של צדק, במסעות צלב, במוסריות גבוהה ובצניעות קיצונית.   


 


 


 


המשלב


 


המשלב הוא אדם הממזג אידיאולוגיה ופשרנות. לעיתים הוא נוקט בקו פייסני ולעיתים בקו לוחמני - הכל בהתאם לסיטואציה. הוא מבין שעליו לעמוד על עקרונותיו אבל הוא גם מפוכח לדעת שלא בכל קרב ניתן לנצח.


 


המשלב אינו שוכח את האמת שלו, אבל לעיתים הוא מוכן לשים אותה בצד וקצת להינות מהחיים, לקחת מהם את מה שניתן. המשלב מנסה להינות משני העולמות - לשמור על אמת פנימית כלשהי מצד אחד אבל גם להיות נטוע בחיים עצמם ולקחת מהם קצת מתיקות אם אפשר.


   


 


 


נקודות למחשבה


 


הפשרן מזמן כבר איבד את מצפונו ואת נשמתו, אותה הוא מכר לשטן. הוא בחר בחיים עצמם, הוא אינו מאמין במשמעות החיים אלא רק בצורך למצות את החיים ולקחת מהם כל מה שרק ניתן.


 


האידיאולוג אינו מוכן לוותר על מצפונו בכלל. הנשמה והלב הם המקומות הקדושים עבורו, ועבורם הוא יהיה מוכן לאבד את חייו. עבורו, החיים ללא עקרונות או ערכים הם חסרי משמעות לחלוטין.


 


המשלב "מזגזג" בין שני העולמות. קרוע בין שניהם. משתדל להשיג את היתרונות שכל אחד מהם מייצג. הוא מבין שיש משמעות לחיים אך מצד שני שהחיים הם קצרים. הוא לא הכריע בין שניהם, אבל מנסה לשלב ולמזג אותם גם יחד. 


 


 


וטיפ לסיום: אם אין בעיניכם משמעות אמיתית ועמוקה לחיים - אתם פשרנים שחיים את הרגע. אם יש בעיניכם משמעות אדירה לכל צעד שאתם עושים - אתם אידיאולוגים שחיים את החיים מבעד לעיני ההיסטוריה. ואם אתם "גם וגם" - הרי שאתם אנשים משלבים שמזגזגים בין העולמות, עולם של מעלה ועולם של מטה.


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il