מאמרים - ישראל: מטה סייבר לאומי הדפסה מאתר מאמרים

ישראל: מטה סייבר לאומי

נכתב על ידי קובי שפיבק

[ הדפסת המאמר ]

ממשלת ישראל החליטה להקים מטה סייבר לאומי במטרה לספק מענה לאיומים הקיברנטיים ההולכים וגוברים על תשתיות המחשוב החיוניות בישראל. במסיבת עיתונאים שערך אתמול ראש ממשלת ישראל, מר בינימין נתניהו, הוא אמר כי החליט לקבל את כל ההמלצות שהציעה בעניין הועדה העליונה למדע וטכנולוגיה, בראשותו של הפרופסור ואלוף במי"ל יצחק בן ישראל. על המטה החדש מוטלות שלוש משימות עליונות. הראשונה, היא לספק מענה לאיומים על תשתיות המחשוב החשובות של מדינת ישראל. השנייה היא לעודד מחקר ופיתוח תעשייתי בתחום והשלישית היא לעודד מחקר אקדמי. לטענת רוה"מ, יש בישראל מאגר מוחות מצוין בתחום האבטחה שכדאי לנצל למטרות הביטחון הלאומיים של ישראל. תמיכה בתעשיית האבטחה הישראלית היא חלק מהאסטרטגיה הזו. מדינת ישראל הולכת בעניין זה אחר מדינות רבות נוספות ברחבי העולם, ובראשן ארצות הברית, אשר כבר הקימו מטה שכזה ומשקיעות מיליוני דולרים בתחום. הדבר ממחיש עד כמה איומי האבטחה בתחום המחשוב ממשיים ומסוכנים. רק כדי לסבר את האוזן, נזכיר כי לאחרונה נפגעו מהתקפות האקינג, בין השאר, תשתיות החשמל בברזיל, מערך הכור האטומי באירן (שהפסיק לפעול), מערכות הבנקאות של אסטוניה, מערכת המחשוב של ממשלת בורמה (שגרמה לדחיית הבחירות שם) ועוד. 


 


כדי לקבל עוד תובנות חשובות, המלצות מעשיות, טיפים שימושיים, אתרים נבחרים וסרטונים מרתקים, הירשם בחינם!!! - www.pcon.co.il/data/abm/abmc.asp?b=1365&z=33


 


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon


 


בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1


בלינקדין - il.linkedin.com/in/kobyshpivak


 

אודות הכותב:

קובי שפיבק Bsc., MBA הוא העורך הראשי של תחקירי pCon ואתר pCon-line. כמי שעוסק במחשבים, על מכלול היבטיהם משנת 1976 וכן כמי שכתב וערך למעלה משמונה מאות תחקירים על כל היבטי המחשוב העיקריים, הוא נמנה על אותם אנשים בודדים בארץ ובעולם, שבאמת ובתמים, מבינים לאן הולך עולם המחשוב ומהן השלכותיו המידיות והעתידיות, על אנשים וארגונים. הוא גם פרסם מספר רב של מאמרים במרבית העיתונים הגדולים והמקצועיים, והופיע פעמים רבות בערוצי הטלוויזיה והרדיו המרכזיים. נכון להיום הוא מייעץ למרבית מנהלי המחשוב בארגונים המובילים בישראל, והוא נחשב בעיני רבים, לגורו של המחשוב העסקי.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il